Slack wprowadza integrację z Zoom i Microsoft Teams Calls

Dodane:

Kasia Krogulec Kasia Krogulec

Slack wprowadza integrację z Zoom i Microsoft Teams Calls

Udostępnij:

Właściciele Slacka integrują swój komunikator z narzędziami do wideokonferencji. Mowa o: Microsoft Teams, Zoom Phone, Cisco Jabber, Dialpad i RingCentral. Obecnie komunikator biznesowy współpracuje z ponad 2 000 aplikacji.

W zeszłym miesiącu Slack wprowadził zmiany w interfejsie użytkownika, nowe menu i wygląd wyszukiwania, zmienił pasek bocznym oraz ułatwił dostęp do strefy workflow. Poza tym, jak podaje Venture Beat, dyrektor generalny Slacka, Stewart Butterfield, powiedział, że platforma będzie niebawem oferować integrację zespołów.

Dwie z najpopularniejszych aplikacji do komunikacji zespołowej Slack i Microsoft Teams są konkurentami od 2016 r. Ale jak dotąd, Teams rozwijał się szybciej niż jego rywal. Z powodu pandemii COVID-19, w zeszłym miesiącu Microsoft Teams odnotowywał 44 mln aktywnych użytkowników dziennie. Ze Slacka jesienią ubiegłego roku korzystało 12 mln użytkowników dziennie.

Zoom bohaterem pomyłki na giełdzie

W zeszłym tygodniu Amerykańska Komisja Papierów Wartościowych i Giełd (SEC) zawiesiła notowania Zoom Technologies. Spółka zostanie ponownie wprowadzony na giełdę 9 kwietnia.

Powód?

Zoom Video (ZM) dostarcza platformę do wideokonferencji, która jest powszechnie używana w pracy zdalnej. Popyt na tę usługę doprowadził do tego, że Zoom Wideo, który w 2019 r. wszedł na giełdę, odnotował w tym roku wzrost liczby użytkowników i ceny akcji o ponad 112%.

To z kolei spowodowało większe zainteresowanie spółką wśród inwestorów, którzy zaczęli wykupywać akcje. Ale zamiast kupić akcje Zoom Video, przez pomyłkę kupili akcje Zoom Technologies. Było to spowodowane tym, że Zoom Technologies posługuje się na giełdzie skrótem „ZOOM” – czyli dokładnie taką samą nazwą, jaką nosi platforma do wideokonferencji.

W efekcie pomyłki akcje Zoom Technologies wzrosły o ponad 50% w tym miesiącu i prawie 900% w tym roku. Podczas gdy firma nie ujawniła informacji finansowych od 2015 r., wycena udziałów spółki Zoom Technologies chwilami przekraczała ponad 700 dolarów. W lutym ich cena oscylowała w granicach 65 dolarów.

Jak działa i ile kosztuje Zoom?

Skoro wielu pracowników pracuje obecnie zdalnie, wyjaśnijmy, jak działa Zoom i czy można korzystać z niego za darmo.

Aby zorganizować konferencję należy kliknąć w dużą pomarańczową ikonę z kamerą z podpisem „New Meeting”. Dostaniemy wtedy wygenerowany ciąg cyfr, które są identyfikatorem założonej przez nas konferencji.

Ten cyfrowy kod udostępniamy osobom, z którymi chcemy się spotkać. Jeżeli te osoby mają konto na Zoomie, możemy im wysłać z poziomu aplikacji zaproszenie. Jeśli nie, to osoby niezarejestrowane  mogą korzystać z platformy jako gość. Zalogowani użytkownicy będą widzieć zaproszenie pod niebieską ikonką „Join”. Osoby figurujące jako „gość” klikają w „Join a Meeting”, podają numer spotkania i wpisują swoje nazwisko lub pseudonim.

W wersji darmowej możemy przeprowadzić 40-minutową wideokonferencję. Można używać streamu z kamery internetowej oraz udostępniać na żywo ekran naszego urządzenia. Także bez opłat jest możliwe spotkanie się w maksymalnie 100 osób, ale nie można wtedy nagrywać konferencji.

Natomiast opcja rozszerzona, Zoom Pro kosztuje 15 dolarów miesięcznie. Dostajemy za tę cenę nielimitowany czas konferencji, nagrywanie spotkań w dowolnie dużym gronie, oraz inne udogodnienia dla dużych firm.

 

Na zdjęciu: Stewart Butterfield, CEO Slacka