Smart money – jak je znaleźć i czy każdy ich potrzebuje?

Dodane:

Marta Janczewska-Bażak Marta Janczewska-Bażak

SpeedUp Energy jak nawiązać współpracę startupy

Udostępnij:

Szukanie finansowania dla startupu nie jest łatwym zadaniem, zwłaszcza w dzisiejszych czasach. Możliwości jest wiele – od tradycyjnych funduszy venture capital, inwestycji kapitału korporacyjnego (CVC), przez aniołów biznesu, aż po pożyczki bankowe. Pytanie kiedy i jak zabrać się do pozyskiwania kapitału? Jaką formę wybrać? I na co zwrócić uwagę? Na te pytania chcemy odpowiedzieć w kilku kolejnych odcinkach MamStartup Podcast.

– Smart money to taki Święty Graal, wszyscy o tym mówią, każdy chce to dostać, a mało kto to widział – mówi w naszym najnowszym odcinku MamStartup Podcast Tomek Czapliński, Managing Partner SpeedUp Venture Capital Group.

W tym odcinku rozmawiamy z Tomkiem Czaplińskim, Managing Partnerem w SpeedUp Venture Capital Group. O tym czym jest CVC, jak różni się od tradycyjnych funduszy VC i jak taki inwestor może pomóc startupom. W trakcie nagrania nie zabrakło też odpowiedzi na pytania, jak i kiedy szukać inwestora, na co zwrócić uwagę podczas trwania takiej relacji oraz jak startup powinien się przygotować do exitu funduszu. Poruszyliśmy też temat smart money, coś o czym ostatnio w ekosystemie robi się coraz głośniej.

Smart money – jak je znaleźć i czy każdy ich potrzebuje?

Smart money to pojęcie, które często jest dyskutowane w kontekście startupów, jednak rzeczywistość pokazuje, że znalezienie inwestora oferującego takie wsparcie nie jest łatwe.

Inwestor poza kapitałem może oferować swoją wiedzę, doświadczenie branżowe, kontakty oraz pomoc w rozwoju biznesu. Pytanie jak taka pomoc wygląda w praktyce oraz czy każdy startup jej potrzebuje? Wiedza na temat możliwości otrzymania smart money pomaga startupom dokonać świadomego wyboru i znaleźć partnera, który nie tylko dostarczy kapitał, ale także wzbogaci ich o dodatkową wartość i pomoże w osiągnięciu sukcesu na rynku.

Zapraszamy do wysłuchania najnowszego odcinka MamStartup Podcast!

Posłuchaj również: