SMOK Ventures inwestuje w kolejny ukraiński startup. Workee zdobył od inwestorów 900 tys. dolarów

Dodane:

Kasia Krogulec Kasia Krogulec

SMOK Ventures inwestuje w kolejny ukraiński startup. Workee zdobył od inwestorów 900 tys. dolarów

Udostępnij:

Ukraiński startup Workee, który opracowuje internetowy system zarządzania biznesem dla freelancerów, pozyskał 900 000 dolarów finansowania. W ostatniej rundzie udział wziął między innymi SMOK Ventures.

Czym zajmuje się Workee?

Za pomocą dostarczonych narzędzi programistycznych specjaliści mogą tworzyć własne strony internetowe i zarządzać procesami pracy: zadaniami, osobistym harmonogramem, komunikacją z klientami i finansami. Wszystko to bez konieczności posiadania umiejętności programistycznych.

Główna siedziba Workee znajduje się w Delaware w USA, a dział badawczo-rozwojowy w Kijowie. Startup posiada również biura na Litwie i w Czechach.

Workee pozyskał od początku istnienia 1,6 mln dolarów

Formalnie startup otrzymał teraz 800 000 dolarów inwestycji, ponieważ kwota 100 000 dolarów pochodzi z dotacji Google for Startups Ukraine Support Fund (jest to specjalny fundusz o wartości 5 milionów dolarów skierowany do ukraińskich firm). 

W sumie Workee już pozyskał 1,6 miliona dolarów. Obejmuje to środki własne założycieli i dwie rundy od inwestorów venture. W lutym 2022 r., tuż przed rozpoczęciem wojny, startup zamknął rundę pre-seed na kwotę 600 000 dolarów. Poprzedni inwestorzy to między innymi czeski fundusz Lighthouse Ventures i akcelerator Startup Wise Guys.

Startup planuje zwiększać przychody o 70-100% każdego miesiąca, osiągnąć 15 000 użytkowników do końca 2023 r. oraz w pełni uruchomić wersję B2B. Założyciele są przekonani, że w tym tempie możliwe jest osiągnięcie rentowności operacyjnej do lata 2024 roku.

 

Google podsumowuje program Google for Startups Ukraine Support Fund

Poznaliśmy kolejnych beneficjentów programu Google for Startups Ukraine Support Fund. Na liście znajduje się 25 projektów

Znamy pierwszych beneficjentów Google for Startups Ukraine Support Fund