Spin Technology pozyskuje 16 mln dolarów. To spółka z portfela bValue

Dodane:

MamStartup logo Mam Startup

Spin Technology

Udostępnij:

Spin Technology, spółka portfelowa polskiego funduszu VC bValue, zamknęła kolejną rundę finansowania. Startup zajmujący się cyberbezpieczeństwem zebrał 16 milionów dolarów od Blueprint Equity, Santa Barbara Venture Partners i Blu Venture Investors.
O rundzie finansowania zamkniętej przez Spin Technology poinformował na swoim profilu na LinkedIn polski fundusz VC bValue (p.s. zachęcamy do przeczytania wywiadu z założycielem bValue). Wspomniał przy tym, że dzięki zebranym środkom wycena jego spółki portfelowej poszybowała do 55 milionów dolarów, zaś sam kapitał z tej rundy ma zostać przeznaczony na rozwój oferty Spin Technology.

Spin Technology to startup, który zajmuje się cyberbezpieczeństwem, a tak dokładniej działa poniekąd jak antywirus, który skanuje aplikacje działające w chmurze i chroni użytkowników przed popularnymi zagrożeniami. Według TechCruncha spółka obsługuje już 1600 klientów, a jej twórcy zebrali na jej rozwój 18 milionów dolarów.

Spółki z portfela bValue

Spin Technology nie jest jedyną zagraniczną spółką w portfelu bValue. Przypomnijmy, że na początku roku fundusz VC z Polskie zainwestował milion euro w rumuńską firmę xVision – platformę medyczną opartą na sztucznej inteligencji, która oferuje wsparcie radiologom w analizie oraz interpretacji zdjęć RTG oraz tomografii komputerowej.

Z kolei w grudniu 2021 roku bValue wpompowało kapitał w HeavyFinance, litewską platformę pożyczek rolnych. Przy tej okazji dowiedzieliśmy się, że pozyskane fundusze pomogą firmie realizować ekspansję do Polski, a także powiększyć zespół.

icon-112px-padlock Created with Sketch.

Dołącz do naszego newslettera lub podaj swój adres, jeśli już jesteś naszym subskrybentem