Spółka zależna Play2Chill pozyskała 1 mln zł

Dodane: 12.10.2021

Informacja prasowa

Udostępnij:

FrogVille Games, studio zajmujące się produkcją gier na PC, konsole i urządzenia mobilne, zaprosiło do współpracy nowych inwestorów. W wyniku podwyższenia kapitału zakładowego FrogVille Games, studio pozyskało 1 mln zł na realizację projektów. W zaplanowanym budżecie powinna zostać zrealizowana gra „Far North Survival” oraz kilka preprodukcji.
Zarząd notowanego na NewConnect producenta i wydawcy gier wideo – Play2Chill, poinformował o podjętej uchwale w sprawie podwyższenia kapitału zakładowego w jego spółce zależnej. Kapitał FrogVille Games podwyższono poprzez utworzenie 65 nowych udziałów, które objęło 5 nowych inwestorów za wkład pieniężny w wysokości 1 mln zł. Spółka matka poinformowała, że pieniądze zostaną przeznaczone na realizację bieżących oraz przyszłych projektów, w tym gry Far North Survival. Play2Chill aktualnie posiada 80 udziałów FrogVille Games. Łączna wartość udziałów w tej spółce to 265.

FrogVille Games pracuje również nad grywalną wersją średnio-budżetowego tytułu Restoration Master. Inspiracją dla gry są popularne w serwisie YouTube filmy typu restoration. W rozgrywce dostępne będą dwa tryby: dla pojedynczego gracza i multiplayer. Tytuł w pierwszej kolejności zostanie wydany na PC. Projekt w całości sfinansuje i zrealizuje FrogVille Games, a wydawcą gry będzie Play2Chill.

Far North Survival, czyli symulator przetrwania od Play2Chill i FrogVille Games, przeniesie graczy na rozległy i pokryty lodem obszar za kołem podbiegunowym. W trakcie rozgrywki gracz zmierzy się z wyczerpującymi warunkami atmosferycznymi, m.in. zimnem i burzami. Jednym z jego zadań będzie adaptacja w nowym miejscu poprzez zapewnienie sobie schronienia oraz zdobycie pożywienia. Ponadto gracz będzie musiał zadbać o stan fizyczny i psychiczny swoich psów zaprzęgowych, przy pomocy których będzie mógł poruszać się po ekstremalnie trudnym arktycznym terenie. Do dyspozycji będzie mieć zarówno nowoczesne karabiny, jak i tradycyjne narzędzia myśliwskich Eskimosów. Far North Survival znalazł się w zestawieniu najpopularniejszych produkcji PC – Top Global Wishlist. Premiera pełnej wersji gry planowana jest w drugim kwartale 2022 roku.

icon-112px-padlock Created with Sketch.

Dołącz do naszego newslettera lub podaj swój adres, jeśli już jesteś naszym subskrybentem