Startup gamingowy Elympics wygrywa pitch contest Next Block Expo

Dodane:

Informacja prasowa Informacja prasowa

Elympics_Michal-Dabrowski

Udostępnij:

Platforma umożliwiająca tworzenie gier play-and-earn otrzymała główną nagrodę podczas największej konferencji blockchainowej w regionie.

Elympics, startup gamingowy rozwijany w strukturach warszawskiego venture buildera Daftcode, otrzymał nagrodę główną w konkursie zorganizowanym w ramach konferencji Next Block Expo. Firma została nagrodzona przez czołowe europejskie fundusze VC za innowacyjne podejście do tworzenia gier Web3 oraz jasną propozycję wartości dla developerów: szybsze i łatwiejsze tworzenie gier blockchainowych.

Organizatorzy konkursu otrzymali blisko 100 zgłoszeń od startupów działających w różnych segmentach rynku Web3, m.in. DeFi, NFT, metaverse czy gaming. Jury złożone z inwestorów blockchainowych reprezentujących Pointer Capital, APX VC, Greenfield Capital oraz CV Labs wybrali spośród nich 20 firm, które wzięły następnie udział w finale, który odbył się pod koniec listopada. CEO i kadra zarządzająca wybranych startupów osobiście  pitchowali swoje rozwiązania na głównej scenie konferencji Next Block Expo.

Platforma do tworzenia gier play-and-earn

Nagrodę główną otrzymał Elympics – warszawski startup gamingowy, który monetyzuje już swój produkt. Firma rozwija platformę, która ułatwia game developerom tworzenie gier play-and-earn, pozwalając im skupić się na tym, co kochają najbardziej: tworzeniu angażującego gameplayu. Dzięki niej niezależne studia gamingowe nie potrzebują kompetencji blockchainowych do tworzenia multiplayerowych gier Web3: silnik networkingowy Elympics zdejmuje z nich większość pracy technicznej, redukując nakłady czasowe, finansowe i ludzkie potrzebne do stworzenia gry.

Według Michała Dąbrowskiego, CEO i Foundera Elympics, wynik konkursu pokazuje ogromny potencjał rynku gamingu Web3.

– Może się wydawać, że na czele rewolucji blockchainowej stoją DeFi i NFT, ale gaming nie pozostaje w tyle. Co więcej, ten sektor wykazuje silną odporność na wstrząsy w czasach krypto zimy na rynkach finansowych – komentuje Dąbrowski. – Nie byliśmy jedynym startupem gamingowym w finale, co pokazuje, że inwestorzy widzą potencjał tego rynku. Gry Web3 są dopiero na początku swojej drogi i wierzymy, ich twórcy wymyślą jeszcze wiele nowych, wartościowych zastosowań dla technologii blockchain – komentuje Dąbrowski.

100 000 dolarów dla Elympics

W ramach nagrody Elympics otrzymał 100 tysięcy dolarów inwestycji od funduszy VC uczestniczących w konkursie oraz ekspozycję pitchdecku wśród partnerów Next Block Expo: funduszy i akceleratorów specjalizujących się w rynku Web3.

– Nagroda pomoże nam dalej rozwijać naszą technologię do tworzenia bezpiecznych gier multiplayer. W najbliższych miesiącach zamierzamy wprowadzić na niej nowe metody monetyzacji rozgrywki, a w dalszej perspektywie – zdecetralizować naszą infrastrukturę do hostowania gier – zdradza Dąbrowski.