Startupowe biuro: Duckie Deck

Dodane:

Adam Łopusiewicz Adam Łopusiewicz

Udostępnij:

Zastanawiacie się jak tworzone są najciekawsze polskie startupy? Słyszeliśmy, czytaliśmy i pisaliśmy o ich sukcesach, ale jesteśmy ciekaw w jakiej atmosferze i warunkach one powstają.

Zastanawiacie się jak tworzone są najciekawsze polskie startupy? Słyszeliśmy, czytaliśmy i pisaliśmy o ich sukcesach, ale jesteśmy ciekaw w jakiej atmosferze i warunkach one powstają. Dlatego wyszliśmy z inicjatywą stworzenia nowego cyklu, w którym będziemy prezentować wnętrza biur i zespoły polskich startupów.


fot. Fotolia

Na pierwszy ogień idzie zespół tworzący globalny startup Duckie Deck – Preschool Games, czyli międzyplatformową przestrzeń edukacyjną dla dzieci. Za pomocą prostych gier dostarczają dzieciom uśmiech. Duckie Deck skupia się na tłumaczeniu tematów, które są istotne dla rodzica. Wyjaśniają idee dzielenia się, potrzebę mycia zębów, recyklingu. Gry dostępne są zarówno poprzez urządzenia mobilne jak i przeglądarki komputerowe. Od niedawna trwają także testy aplikacji na Samsung Smart TV.

Działanie aplikacji świetnie obrazuje film promocyjny, zamieszczony poniżej:

W startup od momentu istnienia zainwestowano łącznie 1,3 miliona złotych. Zespół brał udział w wielu konkursach, m.in. w LAUNCH Education & Kids w siedzibie Microsoftu i wygrał pierwszą edycję T-Mobile Startup Challenge. W marcu tego roku będzie walczyć o pierwsze miejsce podczas konkursu SXSW Education w Teksasie. W jakich warunkach pracują? Zobaczcie poniższe zdjęcia.


Autorami zdjęcia jest zespół Startup Safary.

Na drugiej stronie artykułu znajdziecie zdjęcie i opis całego zespołu Duckie Deck.


Zastanawiacie się jak tworzone są najciekawsze polskie startupy? Słyszeliśmy, czytaliśmy i pisaliśmy o ich sukcesach, ale jesteśmy ciekaw w jakiej atmosferze i warunkach one powstają. Dlatego wyszliśmy z inicjatywą stworzenia nowego cyklu, w którym będziemy prezentować wnętrza biur i zespoły polskich startupów.

Poniżej fotografia przedstawiająca ludzi, którzy w pocie czoła pracują, aby nasze dzieci mogły bezpiecznie i efektywnie wykorzystywać dostępne technologie.

Fot. diary.duckiedeck.com

Opis zespołu przygotował Marek Przystaś (CEO Duckie Deck). Członkami zespołu są (od lewej strony):

  • Magdalena Kania – graphic designer. Lubi się angażować, współorganizuje krakowskie WebMuses.
  • Justyna Szczepankiewicz – graphic designer. Często rysuje: http://goo.gl/VV2M9
  • Michał Baryś (szara bluza) – developer. Ewidentnie lubi rzucać palenie, ostatnio też gry planszowe i e-papierosa pachnącego truskawkami.
  • Matt Stec (robi bańki) – CTO. Trzyma produkt za ryj, pisze pracę magisterską o Lean Startup.
  • Marek Przystaś (w kasku) – CEO. Poszukuje hobby, anybody? – propozycje w komentarzach.
  • Janek Becla – growth hacker. Siedzi w słupkach, tabelach, mixpanelach, wykresach, automatach, preclach i wordpressach.
  • Martyna Nowak – idea evangelist. Wniosła całą masę pozytywnej energii do zespołu i chwała jej za to. Od stycznia zajmuje się innymi projektami. Trzymamy kciuki!
  • zdjęcie robili: Rafał Han – ojciec chrzestny. O nim pisać nie trzeba, każdy wszystko wie 🙂 i Bożenka Follprecht – królowa faktur i przelewów. Dzięki niej nie toniemy pod stertami papierów, wszystko jest na swoim miejscu.

Na czym opierają swój biznes? Jakie mają cele? Co planują wprowadzić w najbliższym czasie? Na te i inne pytania odpowiedzi znajdziecie w poniższym filmie.

 

 

Chcesz pochwalić się jak twój zespół tworzy startup? Odezwij się na adres: [email protected] w temacie wpisując: Startupowe biuro.