AvioLights

motoryzacja, e-commerce, produktywność
www.aviolights.com
Finansowanie:
własne
Model biznesowy:
inny
Udostępnij:

Czym jest Wasz projekt?

AvioLights proponuje rozwiązania w zakresie oświetlenia lotniczego stosowanego w małych statkach powietrznych takich jak samoloty ultralekkie, wiatrakowce, motolotnie itp. Dzięki produktom AvioLights użytkownicy, a także producenci mogą wyposażyć swoje statki powietrzne w energooszczędne i wydajne zestawy oświetlenia lotniczego w technologii LED.

Jaki problem rozwiązujecie?

Wprowadzamy na rynek rozwiązania w zakresie oświetlenia lotniczego, które jest bardziej dostępne finansowo niż światła zagranicznych producentów. Dzięki temu większość użytkowników statków powietrznych może wyposażyć go w oświetlenie podnosząc swoje, jak i bezpieczeństwo innych użytkowników przestrzeni powietrznej.

Do kogo kierujecie swój projekt?

Naszą ofertę kierujemy głównie do indywidualnych osób, którzy posiadają swoje statki powietrzne lub są na etapie ich konstruowania. Możemy udzielić indywidualnego wsparcia technicznego oraz dobrać odpowiedni produkt w zależności od jego zastosowania. Kontaktem z użytkownikami indywidualnymi zazwyczaj nie są zainteresowani duzi producenci oświetlenia, dostarczający swoje produkty hurtowo w systemie B2B.

W jaki sposób projekt ma zarabiać?

Projekt zarabia dzięki sprzedaży swoich produktów.

Kto stoi za projektem?

AvioLights tworzy dwuosobowy zespół od lat związany z branżą lotniczą. Krzysztof Będkowski - posiadający wyższe wykształcenie ze specjalizacją w handlu zagranicznym, a także doświadczenie w branży w zakresie wprowadzania nowych produktów lotniczych na rynek polski oraz Jarosław Kaleta doświadczony elektronik i awionik lotniczy stojący za techniczną stroną projektu. Specjalizujemy się w zakresie projektowania produktu, jego wdrożenia i dystrybucji na rynku.

Na jakim etapie jest projekt? Jakie macie obecnie wyniki?

Aktualnie AvioLights dostarcza oświetlenie lotnicze głównie do klientów indywidualnych posiadających własne statki powietrzne. Zaczynamy również współpracę z producentami statków powietrznych, którzy seryjnie montują nasze oświetlenie. Nasi klienci to w zdecydowanej większości klienci zagraniczni. 80% naszej sprzedaży trafia do krajów UE, pozostałe 20% to USA i Australia.

Jakie są plany rozwoju?

Planujemy rozszerzyć ofertę o nowe rodzaje oświetlenia, tak by klient docelowy mógł zakupić u nas pełny komplet świateł lotniczych do swojego samolotu, motolotni, wiatrakowca itd. Dzięki sugestiom naszych dotychczasowych klientów nasze obecne produkty są ciągle ulepszane.

Startupy

Dodaj startup