Loclich

e-commerce
https://loclich.com
Finansowanie:
własne
Model biznesowy:
pośrednictwo
Udostępnij:

Czym jest Wasz projekt?

Loclich.com to platforma lokalnej sprzedaży codziennych produktów i usług umożliwiająca zawarcie umowy pomiędzy lokalnym Sprzedawcą, a Kupującym. Dzięki geolokalizacji i uproszczonemu modelowi logistycznemu Kupujący może odebrać zakupy jeszcze tego samego dnia o dogodnej dla niego porze, bez czekania na kuriera. Loclich wspiera lokalny biznes, dba o środowisko, aktywizuje młodych przedsiębiorców i pozwala odkryć nowych lokalnych Sprzedawców.

Jaki problem rozwiązujecie?

Każdy z nas część wolnego czasu musi przeznaczyć na zakupy w tradycyjnym sklepie, bądź czekać na kuriera kupując online. Tracimy nasz cenny czas spiesząc się, aby zrobić zakupy przed zamknięciem sklepu, szukając miejsca parkingowego, stojąc w korku lub w kolejce do kasy. Przy drobnych zakupach online dodatkowym problemem jest koszt dostawy nieproporcjonalny do kosztu towarów.

Do kogo kierujecie swój projekt?

Grupą docelową są konsumenci cierpiący na brak czasu, którzy wolą wolną chwilę spędzić na tym co przyjemne, czyli z rodziną lub uprawiając sport, zamiast spieszyć się do sklepu po codzienne zakupy.

W jaki sposób projekt ma zarabiać?

Platforma pobiera prowizje od sprzedaży. Uczestnictwo w platformie jest darmowe.

Kto stoi za projektem?

Architekt z wieloletnim doświadczeniem w projektach retail.

Na jakim etapie jest projekt? Jakie macie obecnie wyniki?

Platforma wystartowała z początkiem roku. Obecnie jesteśmy na etapie pozyskiwania Sprzedawców w głównych miastach w Polsce.

Jakie są plany rozwoju?

Dopracowanie i rozbudowanie serwisu z uwzględnieniem komentarzy Użytkowników. Dodanie nowych typów lokalnych miejsc umożliwiających odbiór zakupów. Ekspansja na rynek globalny.

Startupy

Dodaj startup