My Tengo

informatyka i programowanie, społeczność
mytengo.com/
Finansowanie:
własne
Model biznesowy:
inny, usługi premium, reklama
Udostępnij:

Czym jest Wasz projekt?

My Tengo to serwis internetowy umożliwiający użytkownikom wynajmowanie przedmiotów które posiadają, jednak korzystają z nich tylko sporadycznie. Dzięki temu Najemcy nie muszą kupować przedmiotów, z których chcą skorzystać jednorazowo, a Wynajmujący mogą na tym zarobić.

Jaki problem rozwiązujecie?

Masz w domu remont i przydałaby Ci się np. bruzdownica żeby wyciąć w ścianach rowki na kable? Profesjonalna kosztuje w sklepie ponad 1500 złotych. A może ktoś taką kupił i leży nieużywana już 2 lata? A może pożyczy Ci ją za 80zł? To świetna opcja dla obu stron! Jednej stronie pomaga znaleźć potrzebne przedmioty, a drugiej zarobić na ich wynajmie.

Do kogo kierujecie swój projekt?

My Tengo jest praktycznie dla wszystkich, każdy może skorzystać z przedmiotów które znajdują się w naszym serwisie, jednak najwięcej uwagi kierujemy na studentów i osoby do 30 roku życia.

W jaki sposób projekt ma zarabiać?

Promowanie i wyróżnianie ogłoszeń, ogłoszenia premium, o przedłużonej ważności i automatycznie wznawiane. Obecnie My Tengo nie pośredniczy w wynajmie, są tu tylko ogłoszenia, docelowo wynajem ma się odbywać za pośrednictwem My Tengo, z czego będzie pobierana niewielka prowizja, ale za to wynajmowane przedmioty będą lepiej chronione przed kradzieżą czy uszkodzeniami. Planujemy także możliwość wykupienia dodatkowego ubezpieczenia wynajmowanego przedmiotu.

Kto stoi za projektem?

Grupa studentów i absolwentów Informatyki Politechniki Opolskiej.

Na jakim etapie jest projekt? Jakie macie obecnie wyniki?

Projekt jest na początku rozwoju. Serwis jest dostępny w wersji MVP- zawiera podstawowe funkcjonalności i jego celem jest sprawdzenie zainteresowania wśród internautów. Obecnie staramy się zachęcić jak najwięcej osób do dodania swoich ogłoszeń z przedmiotami, których nie używają każdego dnia. Wymaga to zmiany nawyków i mentalności, jednak Sharing Economy jest bardzo przyszłościowym trendem.

Jakie są plany rozwoju?

Promocja serwisu, zachęcenie jak największej liczby użytkowników do korzystania z My Tengo. Praca nad pełną wersją serwisu, który będzie pośredniczył w wynajmowaniu przedmiotów i zapewniał użytkownikom większy komfort i bezpieczeństwo. Uruchomienie serwisu po angielsku, niemiecku i hiszpańsku, rozwój w nowych krajach.

Startupy

Dodaj startup