myVOD

marketing i reklama, edukacja, e-commerce
www.myvod.io
Finansowanie:
własne
Model biznesowy:
abonament
Udostępnij:

Czym jest Wasz projekt?

myVOD to narzędzie do tworzenia własnej platformy VOD umożliwiającej zarabianie poprzez dzielenie się materiałami wideo. Dzięki systemowi myVOD każdy ekspert i twórca treści może, bez wiedzy technicznej uruchomić własną platformę VOD z płatnymi kursami lub innymi materiałami wideo dla klientów. Stworzenie takiej platformy za pomocą myVOD jest banalnie proste. Twórca korzysta z gotowych szablonów i edytora typu "przeciągnij i upuść". Podpina własną domenę lub subdomenę. Tworzy treści. Dodaje logo swojej firmy i uruchamia sprzedaż materiałów wideo lub kursów dla swoich klientów. Korzystanie z narzędzia jest proste ale i tanie, gdyż opiera się na niskich opłatach abonamentowych pobieranych co miesiąc i uzależnionych od ilości opublikowanych na platformie kursów.

Jaki problem rozwiązujecie?

Do niedawana, aby zacząć sprzedawać dostęp do swoich kursów i materiałów wideo trzeba było zapłacić 10-20 tysięcy złotych specjalistycznej firmie za stworzenie dedykowanej platformy VOD. Alternatywą były serwisy oferujące możliwość sprzedaży kursów wielu autorów w jednym miejscu. Korzystanie z nich wiązało się jednak ze zgodą na to, aby obok naszych kursów dostępne były również kursy naszej konkurencji. myVOD jest alternatywa dla obu tych rozwiązań. W zamian za niską miesięczną opłatę (od 49 zł) myVOD oferuje możliwość stworzenia i uruchomienia WŁASNEJ profesjonalnej platformy VOD każdemu kto ma chęć podzielenia się ze światem swoją wiedzą w formie materiałów wideo.

Do kogo kierujecie swój projekt?

Projekt myVOD kierujemy do wszystkich osób, które tworzą (lub chcą zacząć tworzyć) kursy i materiały wideo oraz sprzedawać do nich dostęp swoim klientom. MyVOD jest więc rozwiązaniem m.in. dla: firm szkoleniowych, trenerów oraz szkoleniowców, którzy chcą sprzedawać swoją wiedzę w formie kursów. Trenerów personalnych, którzy chcą sprzedawać dostęp do wideo-kursów i programów treningowych. Szkół językowych, które chcą sprzedawać kursy e-learningowe. Firm, które do swojej oferty chcą wprowadzić specjalistyczne kursy dla swoich klientów.

W jaki sposób projekt ma zarabiać?

Klienci tworzący swoją platformę poprzez system myVOD płacą co miesiąc niski abonament (Podobnie jak w przypadku narzędzi do e-mail marketingu lub prowadzenia webinarów). Abonamenty zaczynają się od 47 zł miesięcznie. Wysokość abonamentu zależy od ilości zamieszczonych na platformie kursów. (Do 3 kursów = 47 zł/mc, Do 12 kursów =127 zł/mc, do 50 kursów = 347 zł/mc itd.) Co ważne, myVOD w żaden sposób nie limituje długości poszczególnych kursów. To oznacza, że jeden kurs może składać się z dowolnej ilości filmów wideo, o dowolnym czasie trwania.

Kto stoi za projektem?

myVOD powstało dzięki połączeniu wiedzy, doświadczenia i zaangażowania trzech osób. Za projektem stoją: Robert Rachwał – założyciel firmy ClickMaster Polska, organizator Mobile Trends Conference - największej w Polsce konferencji poświęconej mobilnych technologiom. Marcin Pawelec – konsultant biznesowy i przedsiębiorca działający w branżach nieruchomości i konsultingu. Tomek Buczek – trener umiejętności miękkich, mówca i konsultant, a przy tym również twórca kursów wideo.

Na jakim etapie jest projekt? Jakie macie obecnie wyniki?

Projekt myVOD jest w fazie przygotowania do rozpoczęcia oficjalnych beta testów. W lutym 2017 roku rozpoczną się beta testy dla wąskiej grupy zainteresowanych twórców.

Jakie są plany rozwoju?

Po oficjalnym starcie myVOD planujemy zwiększać ilość funkcji i rozwijać narzędzie zgodnie z sugestiami naszych klientów i osób biorących udział w beta testach.

Startupy

Dodaj startup