SelfMaker

informatyka i programowanie
www.selfmaker.pl
Finansowanie:
fundusz, własne
Model biznesowy:
inny
Udostępnij:

Czym jest Wasz projekt?

SelfMaker to firma technologiczna specjalizująca się w projektowaniu i tworzeniu profesjonalnych multifunkcyjnych urządzeń samoobsługowych. Działamy na rynku konsumenckim, ale bazujemy na doświadczeniu w budowaniu rozwiązań dla przemysłu, gdzie wymagania jakościowe i technologiczne są niezwykle restrykcyjne. Od blisko dwóch lat z powodzeniem projektujemy i produkujemy unikalne rozwiązania utrzymując przy tym doskonałą równowagę między jakością a ceną.

Jaki problem rozwiązujecie?

Podążając za wymaganiami konsumentów jesteśmy jedynym na polskim rynku start-upem będącym w stanie zapewnić szybką i kompleksową produkcję dedykowanych urządzeń samoobsługowych wraz z oprogramowaniem.

Do kogo kierujecie swój projekt?

Nasze projekty kiosków samoobsługowych stanowią ogromny potencjał nie tylko dla tradycyjnej branży retail czy banking, ale także dla dynamicznie rozwijających się sektorów jak e-commerce, fintech czy medtech.

W jaki sposób projekt ma zarabiać?

Rozliczenie na podstawie zamówionego projektu.

Kto stoi za projektem?

Nasz zespół tworzą inżynierowie oraz menadżerzy z wieloletnim doświadczeniem na rynku IT oraz urządzeń samoobsługowych. Selfmaker działał do tej pory w znacznie węższym zakresie aniżeli ma ku temu możliwości. Dostrzegł to Leszek Forytta, właściciel Wolfs Fundusz Private Equity S.A. z grupy funduszy venture capital. - Widzę w działaniach SelfMaker potencjał na znacznie szersze rynki zbytu niż dotychczasowe. Startupy mają świeżość, którą, dobrze ukierunkowując, można wykorzystać w znacznie szerszym zakresie, przy mniejszym zaangażowaniu środków. Szybko przynosi to wymierne korzyści, szczególnie w przypadku branży nowych technologii - mówi Leszek Forytta, założyciel i Prezes Zarządu firmy. Inwestor od dłuższego już czasu przyglądał się dynamicznie rozwojowemu charakterowi tych branż. Jego działania nie skończą się na SelfMaker. W planach ma przejęcie jednej z najprężniej rozwijających się firm z branży fintech działającej na rynku międzynarodowych transferów pieniędzy. To kolejny ciekawy podmiot w technologicznym portfelu spółki.

Na jakim etapie jest projekt? Jakie macie obecnie wyniki?

Do tej pory stworzyliśmy 8 dedykowanych urzadzeń samoobsługowych - m.in. fakturomaty dla sieci IKEA, info kioski dla sieci marketów Carrefour, a także jedyne na rynku europejskim urządzenie do transferu gotówki dla międzynarodowego potentata Ferpay.com.

Jakie są plany rozwoju?

Dzięki elastycznemu podejściu i dotychczasowym doświadczeniu w realizacji projektów dla międzynarodowych marek chcemy zostać liderem w branży kiosków samoobsługowych. Do końca 2017 roku zrealizujemy minimum dwa wdrożenia do największych sieci sklepów i punktów usługowych w Polsce (jesteśmy w trakcie rozmów).

Startupy

Dodaj startup