CliniNote stawia czoła wyzwaniom związanym z gromadzeniem i przetwarzaniem danych klinicznych, co stanowi kluczowy krok w kierunku płynnej integracji sztucznej inteligencji (AI) i przetwarzania języka naturalnego (NLP) z przepływami pracy w opiece zdrowotnej.
Firma CliniNote została założona w 2020 roku i obecnie zatrudnia 12 osób.
Flagowy produkt – CliniNote Assistant
CliniNote Assistant wzmacnia pozycję personelu medycznego poprzez uproszczenie procesów dokumentacji klinicznej przy jednoczesnym łatwym przechwytywaniu kompleksowych danych ze świata rzeczywistego za pośrednictwem wtyczki oprogramowania. To podejście zwiększa wydajność przygotowywania dokumentacji medycznej i umożliwia tworzenie bazy danych rzeczywistych – wcześniej uważanych za nieosiągalne, bez nakładania dodatkowych obciążeń na lekarzy, zmiany istniejących procesów lub konieczności dedykowanej integracji ze szpitalnymi systemami informatycznymi.
Inne zastosowanie technologii CliniNote
Technologia CliniNote wykracza poza dokumentację kliniczną, oferując zwiększoną wydajność w różnych procesach danych w domenach opieki zdrowotnej i farmaceutycznej, takich jak przyspieszenie badań klinicznych – co jest kluczowym procesem.
– Naszą misją jest rozwiązanie trwałego dylematu polegającego na równoważeniu potrzeby oszczędzania czasu lekarzy z koniecznością gromadzenia większej ilości danych klinicznych, co ma kluczowe znaczenie dla transformacji branży opieki zdrowotnej. Jesteśmy głęboko przekonani, że nasze rozwiązanie skutecznie rozwiązuje również palącą kwestię interoperacyjności w branży opieki zdrowotnej – skomentował Robert Lugowski, CEO CliniNote.
Finansowanie. Swoją część dodali aniołowie biznesu
CliniNote z sukcesem zamknął pierwszą rundę finansowania, prowadzoną przez Sunfish Partners, VC z Europy Środkowo-Wschodniej, przy dodatkowym wsparciu aniołów biznesu, w tym między innymi Katarzyny Pieniądz, Pawła Mańdoka, Pawła Woźniaka, Piotra Rucińskiego i Winicjusza Filipowa.
– Zdecydowaliśmy się wesprzeć CliniNote, ponieważ wierzymy w ogromne możliwości w tym obszarze przed wprowadzeniem europejskiej przestrzeni danych dotyczących zdrowia. Wykorzystanie nieustrukturyzowanych danych dotyczących leczenia do wymiany danych i zastosowań w sztucznej inteligencji jest jednym z najpilniejszych wyzwań w cyfrowej opiece zdrowotnej. W CliniNote znaleźliśmy niezwykły zespół z odważną wizją oraz pierwszymi wdrożeniami i partnerstwami zajmującymi się tym właśnie problemem – mówi Max Moldenhauer, partner zarządzający Sunfish Partners.
CliniNote pozostaje otwarty na dalsze możliwości inwestycyjne i przygotowuje się do zakończenia drugiej części rundy w 4 kwartale 2023 roku.
Worksmile wchodzi na rynek ze sprzedażą opieki medycznej od największych dostawców w Polsce
AI z Ukrainy szuka pracy w polskiej służbie zdrowia
Inovo inwestuje w „klinikę kontroli wagi”– duńska Embla pozyskuje 10 mln euro