SunRoof i QMODULAR nawiązują współpracę. Stworzą zeroenergetyczne domy

Dodane:

Informacja prasowa Informacja prasowa

Dom solary SunRoof

Udostępnij:

Polsko-szwedzki SunRoof nawiązał współpracę z producentem budynków modułowych QMODULAR. Jednym z głównych efektów partnerstwa obu firm będzie stworzenie linii Solar House – domów zeroenergetycznych.

W ramach nawiązanego partnerstwa SunRoof i QMODULAR zaprojektują, wykonają i dostarczą domy modułowe z linii Solar House dla Samana Nomad City – kompleksu mieszkalno-coworkingowego, położonego na półwyspie Samana w Dominikanie. Założycielem projektu jest Marek Zmysłowski, seryjny przedsiębiorca, inwestor i ekspert biznesu na rynkach wschodzących (HotelOnline.co, Jumia.com), dla którego Dominikana stała się drugim domem. Stawiając na QMODULAR budynki będą o wiele bardziej odporne na pęknięcia i przystosowane do ruchów sejsmicznych niż tradycyjne domy. Natomiast dzięki dachom i fasadom solarnym SunRoof, Samana Nomad City zyska niezależność od sieci elektrycznej.

Jednym z etapów współpracy obu firm będzie budowa domu pokazowego Solar House na terenie siedziby QMODULAR, przy autostradzie pod Krakowem. Pozwoli on na realne zapoznanie się z możliwościami, jakie oferuje budownictwo modułowe połączone z zaawansowaną technologią solarną. Otwarcie domu pokazowego jest planowane na pierwszy kwartał 2023 roku.

Ekobudynki

Współpraca SunRoof z QMODULAR umożliwia budowę przyjaznego środowisku budynku – nie tylko ze względu na maksymalne wykorzystanie energii odnawialnej, ale również niewielki ślad węglowy procesu produkcji. Budynki wykonane w technologii QMODULAR powstają w zautomatyzowanej hali produkcyjnej w kontrolowanych warunkach. Cały cykl produkcyjny jest zoptymalizowany pod kątem zużycia materiałów oraz energii. Podczas realizacji budynku w technologii QMODULAR powstaje znacznie mniej dwutlenku węgla i odpadów budowlanych w porównaniu z tradycyjnym budownictwem.

– Budynek wykonany w technologii QMODULAR z zaimplementowanym rozwiązaniem od SunRoof to wyjątkowy produkt. Nie tylko obniża koszty eksploatacji, dzięki pozyskiwaniu energii słonecznej, ale również poprzez precyzyjne wykonanie oraz zastosowanie odpowiednich materiałów, jak np. aerożel wykorzystywany w przemyśle lotniczym i kosmicznym, chroni przed stratami ciepła i zapewnia komfort użytkowania na długie lata. Połączenie technologii dachów i elewacji solarnych SunRoof z architekturą obiektów QMODULAR pozwala osiągnąć niesamowity efekt wizualny – mówi Marcin Kukułka, CEO QMODULAR.