Sygnity poprzez automatyzację chce usprawnić pracę banków

Dodane:

Informacja prasowa Informacja prasowa

Sygnity poprzez automatyzację chce usprawnić pracę banków

Udostępnij:

Sygnity jest jednym z najbardziej doświadczonych podmiotów w projektowaniu rozwiązań dedykowanych dla sektora bankowego. Efektem zbieranych przez lata doświadczeń jest FlexiMatch. System powstał jako odpowiedź na potrzeby branży związane z uzgadnianiem wpisów na rachunkach Nostro, co jest obowiązkiem wynikającym z Prawa bankowego i dewizowego. Narzędzie Sygnity umożliwia automatyzację kluczowych procesów i ich standaryzację. Rozwiązanie spełnia wymogi prawne i techniczne, które nakładają na instytucje finansowe organy nadzorcze.

– FlexiMatch jest jednym z najlepiej ocenianych rozwiązań z naszego portfolio. Mamy wieloletnie doświadczenie w pracy z największymi bankami w Polsce dokładnie więc wiemy, jakie mają oczekiwania i potrzeby, a co najważniejsze, jesteśmy wstanie sprostać wyśrubowanym standardom jakie nakładają na nie organy nadzorujące. Kolejne wdrożenia jakie przeprowadzamy są najlepszym dowodem, że nasze rozwiązania sprawdzają się w praktyce – mówi Piotr Hojnor Menedżer Jednostki Biznesowej Sygnity S.A.

FlexiMatch

FlexiMatch to system wspierający uzgadnianie kont bankowych, pozycji rachunków Nostro oraz rachunków przejściowych. System umożliwia definiowanie reguł dla uzgodnień automatycznych i półautomatycznych z uwzględnieniem dowolnych atrybutów wyciągów i ich pozycji w szczególności szczegółów transakcji, dat, walut referencji i kwot. Reguły sparametryzowane w systemie umożliwią osiągnięcie wysokiego wskaźnika automatycznych uzgodnień. Dane do uzgodnień mogą być ładowane z wyciągów w formatach MT940, MT950, CAMT.053 lub przy użyciu niestandardowych mechanizmów i formatów.

Zalety automatyzacji w bankach

Automatyzacja w zakresie uzgadniania kont bankowych znacznie zmniejsza ryzyko biznesowe, pozwala na szybsze wykrycie ewentualnych nieprawidłowości i pozwala na kontrolę przepływu środków. Automatyzacja oznacza również szybszą weryfikację stanu kont i efektywniejsze zarządzanie środkami, które się na nich znajdują. Narządzie Sygnity zapewnia również pełną ścieżkę audytu dla działań ręcznych oraz automatycznych, umożliwia także bieżące monitorowanie i raportowanie sald oraz pozycji uzgodnionych i nieuzgodnionych.

Banki powinny uzgadniać konta i rachunki bez zbędnej zwłoki, co pozwala na jak najszybszą korektę błędów w księgach. Uzgodnienia w standardowym formacie zapewniają czytelny odbiór opisów i rozliczeń. Ostatnim etapem procesu jest wyjaśnienie różnic i weryfikacja przez wykfalifikowanych pracowników. Automatyzacja uzgodnień pozwala na ograniczenie błędów i operacji wykonywanych manualnie oraz usprawnia cały proces.

– Wypracowane przez nas standardy i elastyczny model współpracy pozwalają nam na dostosowanie rozwiązań do potrzeb naszych partnerów. FlexiMatch możemy wdrażać w zależności od oczekiwań w formacie on-premise, lub on-cloud. Wdrożenie w ramach infrastruktury wewnętrznej przy zachowaniu tych samych funkcjonalności daje klientowi pełną kontrolę nad systemem. Wdrożenie w ramach naszej platformy usług elektronicznych pozwala obniżyć jednostkowe koszty wdrożenia przy zachowaniu niezmienionego standardu usług – dodaje Piotr Hojnor.

 

Billon i Sygnity będą wspólnie pracować nad rozwiązaniami wykorzystującymi blockchain

Lantre wprowadza technologię od PayEye do płacenia za sprzęt Apple

Open banking ułatwi obsługę KSeF?

 

Źródło: Newseria