Symmetrical.ai najlepszy wśród finalistów ABSL Start-Up Challenge 2019

Dodane:

Informacja prasowa Informacja prasowa

Symmetrical.ai najlepszy wśród finalistów ABSL Start-Up Challenge 2019

Udostępnij:

Polsko-brytyjski fintech, który był finalistą wertykału HR Tech w konkursie ABSL Start-Up Challenge 2019 zwyciężył podczas tegorocznej konferencji ABSL Summit. Startup miejsce w finale zapewnił sobie dzięki nowoczesnemu podejściu do benefitów pracowniczych.
Projekt firmy opiera się na finansowych korzyściach dla pracowników, jednym z nich jest możliwość wcześniejszego otrzymania wynagrodzenia niż zakłada to umowa z pracodawcą. Już po raz czwarty, Partnerem Głównym Konkursu był Procter & Gamble. Partnerami wertykału HR Tech byli: HSBC, Randstad oraz Pracuj Ventures.

Symmetrical.ai jest spółką działającą w modelu fintech-as-a-service, prowadzącą platformę do udzielania prostego i wygodnego finansowania, która łączy potrzebujących kapitału z oferującymi go instytucjami finansowymi.

Startupy zakwalifikowane do finału konkursu ABSL Start-Up Challenge zostały zaproszone na konferencję ABSL Summit w Warszawie w dniach 12-13 czerwca 2019 r., w której trakcie odbył się finał konkursu. Każdy finalista miał za zadanie przygotować i przedstawić Jury 5-minutową prezentację swojej firmy, na podstawie której wyłoniony zostanie zwycięzca.

Nagrodą główna dla Symmetrical.ai jako zwycięzcy konkursu jest zaproszenie do udziału w wydarzeniu Polish Tech Day, odbywającym się w Londynie 20 czerwca 2019 roku. Ponadto Symmetrical.ai otrzymuje półroczne wparcie od ABSL oraz Rebels Valley w nawiązaniu relacji biznesowych z członkami ABSL oraz pomoc w pilotażu i wdrożeniu swoich usług u nowych partnerów biznesowych. Udział w Polish Tech Day otrzymał jeszcze jeden start-up.

– Wielka radość i świadomość, że zwycięstwo to kolejny krok milowy w rozwoju naszej firmy, taka była moja pierwsza myśl na wieść, że to właśnie my zwyciężyliśmy i pojedziemy na Polish Tech Day. Jestem dumny, że wizja Symmetrical.ai, polegająca na budowaniu etycznych finansów dookoła relacji pracodawca-pracownik, spotkała się z uznaniem Jury, w skład którego wchodzili przedstawiciele dużych firm w Polsce. Mamy nadzieję, że wspólnie z pracodawcami zrzeszonymi w ABSL zbudujemy nowe sposoby na zwiększanie lojalności i zaangażowania pracowników – komentuje Piotr Smoleń, CEO & Co-Founder w Symmetrical.ai.

Oprócz nagrody głównej, Symmetrical.ai jako zwycięzca wertykału HR Tech nawiąże współpracę z partnerem wiodącym tej kategorii, czyli firmą HSBC.

– Gratulujemy zwycięskiemu startupowi i jednocześnie mocno trzymamy kciuki za wszystkie firmy, które wzięły udział w tegorocznej edycji konkursu. Kolejny raz mieliśmy okazje poznać młode przedsiębiorstwa z innowacyjnymi i inspirującymi rozwiązaniami oraz usługami. Biorąc pod uwagę polskich finalistów – napawa to ogromnym optymizmem gdy widzimy, jakie talenty oraz innowacje kryją się na naszej scenie technologicznej. Czeka nas teraz intensywny czas współpracy z Symmetrical.ai gdzie będziemy mieli okazję doradzać tej firmie przy wdrożeniach dla firm będących członkami ABSL oraz wspierać w zarządzaniu innowacjami. Będziemy także wspierać pozostałych uczestników programu. Takie startupy dają ogromny potencjał na rozwój usług biznesowych  – mówi Tomasz Kowalczyk, partner Rebels Valley, operatora programu.

icon-112px-padlock Created with Sketch.

Dołącz do naszego newslettera lub podaj swój adres, jeśli już jesteś naszym subskrybentem