Therapify polskim finalistą Global Startup Weekend Covid-19

Dodane:

Informacja prasowa Informacja prasowa

Therapify polskim finalistą Global Startup Weekend Covid-19

Udostępnij:

Zespół Therapify to finalista polskiej edycji Global Startup Weekend Covid-19, serii hackathonów Techstars zorganizowanych w 54 krajach na świecie, który właśnie znalazł się w gronie zwycięzców Global Startup Weekend.

Podczas wydarzenia uczestnicy pracując online przy wsparciu doświadczonych mentorów tworzyli startupy, które pomogą w wyzwaniach związanych z pandemią i ułatwi nam życie w obszarze zdrowia, problemów społecznych, biznesu i edukacji. Programiści, projektanci, marketingowcy, lekarze, nauczyciele, innowatorzy społeczni, przedstawiciele organizacji pozarządowych, startupowcy wspólnie tworzyli rozwiązania, które pomogą przeciwdziałać skutkom pandemii.

Podczas polskiej edycji Global Startup Weekend Covid-19, zespół Therapify z pomocą dwójki developerów stworzył w 48 godzin nowy produkt – MVP panelu webowego, który umożliwi specjalistom zdrowia psychicznego reklamowanie swoich usług w sieci. Osoby w potrzebie będą mogły znaleźć specjalistę, zarezerwować pierwszą wizytę i rozpocząć psychoterapię online. Funkcja ta będzie dostępna również w aplikacji mobilnej.

Pokazaliśmy że dzięki technologii i kreatywności uczestników Startup Weekendów można pomóc społeczeństwu przejść przez czas pandemii czy recesje. Bardzo cieszę się że wśród zwycięzców Global Startup Weekend Covid-19 znalazł się polski projekt Therapify. Wierzę że dzięki wsparciu mentorów, udziale w warsztatach Techstars Innovation Bootcamp oraz grantowi od Differential Ventures mają duże szansę na globalny rozwój – mówi Maciej Jankowski lider Startup Weekend Szczecin i Prezes Fundacji Netcamp

COVID-19 całkowicie zmienił branżę zdrowia psychicznego. Statystyki wskazują, że izolacja społeczna, zmiana sposobu codziennego funkcjonowania i brak wiedzy kiedy wrócimy do normalności, spowodowały drastyczne zwiększenie zapotrzebowania na usługi psychoterapeutyczne. Jednocześnie, epidemia wstrzymała możliwość tradycyjnych spotkań w gabinecie ze specjalistą. Jedyną możliwością uzyskania pomocy jak i świadczenia usług związanych ze zdrowiem psychicznym jest wykorzystanie narzędzi online.

Stworzony przez zespół Therapify nowy produkt dobrze uzupełnia obecną już na rynku aplikację mobilną ułatwiającą psychoterapeutom komunikację z pacjentami oraz udostępnianie materiałów i ćwiczeń do pracy własnej pomiędzy spotkaniami. Dzięki temu, Therapify będzie wspierać nie tylko pacjentów i specjalistów w już rozpoczętym procesie psychoterapii, ale pozwoli też znaleźć specjalistę od psychoterapii, co pozwoli im w pełni przenieść usługi do sieci.

– Polecamy udział w Startup Weekendzie każdemu kto chce sprawdzić swój pomysł na rozwiązanie konkretnego problemu lub chciałby wykorzystać swoje umiejętności aby pomóc w rozwoju innowacyjnych pomysłów. Nie ważne czy Twój pomysł coś wygra – uczestnictwo w takim wydarzeniu pozwala zobaczyć inną perspektywę rozwiązania, nad którym chcesz pracować. Udział ekspertów i mentorów z różnych obszarów biznesu, daje Ci dostęp do ich doświadczenia i wiedzy, której nie da się zdobyć samemu w krótkim czasie. Zwycięstwo w Startup Weekend nie tylko zwiększa Twoje szanse na realizację pomysłu. Sam feedback i poznanie innych doświadczonych osób mogą być bardzo ważnym elementem budowy Twojego startupu. Po rozmowach z mentorami zobaczysz swój pomysł z innej perspektywy, dostrzeżesz w nim luki, brakujące elementy czy okaże się, że Twój model biznesowy wymaga głębszego przemyślenia. Dzięki temu unikniesz często popełnianych błędów oraz zwiększysz swoje szanse na realizację pomysłu –  dodają twórcy Therapify