Tinder stworzył serial

Dodane:

Marta Wujek Marta Wujek

 Tinder stworzył serial

Udostępnij:

Właściciel aplikacji randkowej Tinder, Match Group, właśnie zakończył prace nad pierwszym własnym serialem filmowym. Jedyne co na ten moment wiadomo, to że historia ma być osadzona w klimatach postapokaliptycznych i nie być związana z tematyką randkową. Firma zapowiedziała, że w przyszłości zamierza zwiększyć inwestycje we własne treści wideo.

Match Group jest właścieilem kilku internetowych platform randkowych, wśród których są Tinder, OkCupid, PlentyOfFish i Match.com. Według doniesieniami w sierpniu 2019 roku zakończyły się zdjęcia do pierwszego serialu fabularnego nakręconego na zlecenie Match Group. Serial kręcono w Meksyku.

Jak na ten moment nie znany jest tytuł nowego serialu, a jedyne co o nim wiadomo, to że wstępne prace nad nim zostały ukończone, a jego historia będzie osadzona w postapokaliptycznej przyszłości i w żaden sposób nie będzie powiązana z tematami randkowymi, na co mogłyby sugerować produkty stworzone przez grupę.

Nie wiadomo kiedy zakończą się ostateczne prace nad serialem, kiedy zostanie on pokazany widzom ani w jaki sposób będzie dystrybuowany. Jednak według doniesień w nadchodzącym czasie firma ma zainwestować większe kwoty w produkcję własnych treści wideo.

Biznes zainspirowany filmem

Pomysł właścicieli aplikacji Tinder nie jest jedynym przykładem, kiedy świat fimowy miesza się z główną działalnością firmy. Ciekawym przykładem, jest serwis Duolingo. Choć jego właściciele nie wpadli na pomysł kręcenia własnego serialu, ich pomysł również zasługuje na uwagę. Mianowicie, firma uruchomiła kurs języka… klingońskiego, czyli słynnego języka z filmu Star Trek.

Założony w 2011 roku serwis Duolingo wykorzystuje gamifikację, aby pomóc ludziom w mówieniu, czytaniu i słuchaniu w około 30 językach. Firma w 2018 roku liczyła ponad 200 milionów użytkowników i do tego momentu, od początku swojego istnienia, pozyskała ponad 100 milionów dolarów.

Firma przy współpracy z CBS oraz kilkoma wiodącymi specjalistami od języka klingońskiego uruchomiał pełny kurs językowy. Prace zajęły sporo czasu, ale klingoński wyszedł z publicznej wersji beta.

To nie pierwszy raz, kiedy Duolingo zaoferował tak oryginalny kurs językowy. W 2017 roku wprowadził on High Valyrian z Gry o Tron języka, którego według danych z platformy uczyło się 240 tysięcy osób. Klingoński jest nieco bardziej specyficzny, ponieważ już istnieje wiele jego słowników, książek, narzędzi do tłumaczeń, a nawet Instytut Języka Klingońskiego.

Jak widać firmy mają przeróżne pomysły, a czasem nieco zaskakujące, na to jak ugryźć branżę filmową. Zobaczymy jak rozwinie się projekt właściciela aplikacji Tinder, może Netfix będzie miał godnego konkurenta?