Traxlo pozyskuje 1,1 mln euro na rozwój usług dla branży retail opartych o gig-economy

Dodane:

Informacja prasowa Informacja prasowa

Traxlo pozyskuje 1,1 mln euro na rozwój usług dla branży retail opartych o gig-economy

Udostępnij:

Traxlo pomyślnie zamknął rundę pre-seed. Jednym z inwestorów w pierwszej rundzie jest Black Pearls VC. Startup świadczy usługi dla sieci sklepów spożywczych i marek FMCG poprzez sieć lokalnych pracowników (gig-workers), którzy wykonują codzienne zadania w sklepach niedaleko swoich domów. 

Powstały w Szwecji i mający siedzibę na Litwie startup Traxlo pozyskał 1,1 mln euro. Do dotychczasowych inwestorów tj. Iron Wolf Capital, Antler i Red Pill VC dołączył gdański fundusz Black Pearls VC i anioł biznesu z USA.

Na co Traxlo przeznaczy finansowanie?

Traxlo planuje wykorzystać finansowanie do dalszego rozwoju na istniejących rynkach, ze szczególnym nastawieniem na Polskę. Firma świadczy usługi dla sieci sklepów spożywczych i oraz dla marek FMCG poprzez sieć lokalnych ‘gigerów’, którzy wykonują codzienne zadania w sklepach znajdujących się w pobliżu ich domów. Zadania obejmują sprawdzanie daty ważności produktów, uzupełnianie zapasów, merchandising, czy też kontrolę zapasów. Dzięki nowym platformom cyfrowym, takim jak Traxlo, które umożliwiają pracownikom usług krótkoterminowych kontakt z klientami, gig-economy może rozwijać się w bardzo szybkim tempie. Szacuje się, że dzięki korzystnym regulacjom prawnym, do 2025 roku w UE będzie 43 miliony osób pracujących w tym modelu.

Programy akceleracyjne

Traxlo z powodzeniem ukończyło kilka programów akceleracyjnych min. przy współpracy z Żabką czy też Poland Prize, który pozwolił firmie wejść na lokalny rynek. Dodatkowo, startup pogłębił współpracę ze szwedzką firmą Whywaste i obecnie świadczy połączone usługi zarządzania odpadami spożywczymi dla swoich klientów na Litwie i w Polsce.

– Cieszymy się, że pozyskaliśmy fundusze, które pozwolą przyspieszyć misję Traxlo. Chcemy dać możliwość każdej osobie na  generowanie dodatkowych dochodów w pobliżu domu, jednocześnie tworząc wartość dla lokalnych firm. Cieszymy się, że coraz więcej dyrektorów ds. handlu detalicznego wspiera naszą misję, i dzięki Traxlo  jednocześnie ich firmy stają się coraz efektywniejsze i wydajniejsze w realizacji zadań – mówi Paul Vezelis, dyrektor generalny i współzałożyciel Traxlo.

Dzięki aplikacji mobilnej oferowanej przez Traxlo, ‘gigersi’ mogą już teraz znaleźć zadania, aby wygenerować dodatkowy dochód. Aplikacja jest dostępna w 300 lokalizacjach w ponad 10 miastach. Traxlo planuje ponad dwukrotnie zwiększyć liczbę lokalizacji i miast do końca roku.

Aplikacja jest obecnie dostępna w języku angielskim, litewskim i polskim, a w związku z dużym zapotrzebowaniem rynku planuje się wkrótce dodać język ukraiński. Firmę tworzy 10-osobowy zespół pracujący w biurach w Wilnie i Warszawie. Spółka poszukuje nowych talentów do obu lokalizacji.

– Traxlo było ratunkiem dla mnie, jako matki, która ma wolny czas w przerwach, w których zajmuję się dziećmi. Dzięki aplikacji mogę znaleźć elastyczne i łatwe do wykonania zadania, które idealnie pasują do mojego harmonogramu. Nie tylko uzyskuję dodatkowy dochód, ale również mam swobodę pracy, kiedy i gdziekolwiek chcę. Dzięki Traxlo mogę z łatwością pogodzić życie rodzinne i realizować moje cele finansowe – Jolanta, gigerka z Litwy.

Polacy inwestują w litewski startup

Aleksander Dobrzyniecki, Partner Black Pearls VC, funduszu który zainwestował w Traxlo, widzi ogromny potencjał dla aplikacji, która może przynieść korzyści zarówno mieszkańcom, jak i branży handlowej na polskim rynku i nie tylko:

– Mamy przyjemność ogłosić naszą trzecią inwestycję w litewski startup i jest nim Traxlo. Startup rewolucjonizuje sposób, w jaki lokalne społeczności mogą uzyskać dodatkowe dochody, jednocześnie dostarczając wartość dla przedsiębiorstw. Dzięki utalentowanemu zespołowi, dotychczasowym osiągnięciom i nowatorskiemu modelowi, wierzymy, że Traxlo ma potencjał, aby wywrzeć znaczący wpływ na rynek gig economy w Europie. Cieszymy się na możliwość pomocy założycielom w ich ekspansji w Polsce i zamierzamy wspierać firmę w dalszej ekspansji na innych rynkach.

 

Większość firm nie zdaje sobie sprawy, że może mieć problemy z payrollem. Jakie? – Odpowiada Piotr Smoleń (Symmetrical.ai)

Vaqat pozyskał ponad 1,8 mln zł od inwestorów z USA. Będzie walczyć z nadgodzinami w pracy

Wirtualna Polska przejmuje Samito. Zamierza rozwinąć WP Ads