Vaqat pozyskał ponad 1,8 mln zł od inwestorów z USA. Będzie walczyć z nadgodzinami w pracy

Dodane:

Informacja prasowa Informacja prasowa

Daniel Robaczewski

Udostępnij:

Daniel Robaczewski stworzył startup w odpowiedzi na problem licznych nadgodzin w korporacjach, firmach konsultingowych i startupach. Vaqat to platforma łącząca menedżerów ze studentami, do których zlecane są pojedyncze zadania i projekty. Nie tylko pomaga studentom we wczesnym rozpoczynaniu kariery poprzez wykonywanie realnych zadań dla firm, ale również organizacjom w pozyskiwaniu talentów na całym świecie. Vaqat właśnie zamknął rundę pre-seed i pozyskał ponad 1,8 mln zł od inwestorów z USA.

Startup powstał, żeby rozwiązywać kluczowe problemy współczesnego rynku pracy, czyli przepracowania, wypalenia zawodowego i presji stałego zwiększenia wydajności. Daniel Robaczewski – założyciel i CEO Vaqatu – sam doświadczył skutków nieprzespanych nocy po 16-godzinnych dniach pracy w konsultingu. Już wtedy wpadł na pomysł, żeby część swoich zadań delegować. – Zdarzały się dni, w których każda godzina była na wagę złota, bo decydowała o tym, czy pójdę spać lub czy wezmę prysznic, więc czasochłonne, proste i niepoufne zadania, takie jak porządkowanie bazy w excelu z tysiącem miast, które trzeba było odnaleźć na Google Maps i przypisać do regionów, zlecałem siostrze – mówi Daniel Robaczewski. Wtedy po raz pierwszy pomyślał o rozwiązaniu takim jak Vaqat.

Z przepracowania w Pakistanie trafił do szpitala

Gdy stan jego zdrowia przez chroniczny brak snu tak się pogorszył, że pracując dla jednej z pakistańskich firm, trafił do szpitala, zdecydował, że odejdzie ze świetnie płatnego etatu w korporacji i założy swoją firmę. Stworzył platformę Vaqat, która łączy studentów z korporacjami, firmami konsultingowymi i startupami, które potrzebują natychmiastowego, krótkoterminowego wsparcia w realizacji konkretnych zadań. Dzięki Vaqat przedsiębiorcy mogą w szybki (nawet w 30 minut) i łatwy sposób znaleźć studentów, którzy chcą zdobyć cenne doświadczenie i szansę na rozwijanie swoich umiejętności oraz kompetencji. Wszystko odbywa się bez konieczności podejmowania pełnoetatowych zobowiązań, co pozwala im skupić się na nauce oraz innych obowiązkach, a jednocześnie przetestować potencjalnie przyszły zawód przez zaledwie kilka godzin czy dni. – Tworząc Vaqat chciałem pomóc innym uniknąć tego, przez co sam przechodziłem przez 10 lat kariery. Mam nadzieję, że będzie to platforma, na której wszystkie firmy będą rekrutować młode talenty na podstawie ich sprawdzonych już umiejętności, a dla studentów będzie to integralna część procesu wyboru przyszłych karier – powiedział CEO i Founder startupu.

100 pilotażowych projektów i wygrana w konkursie

Vaqat przeprowadził już prawie 100 pilotażowych projektów w 15 państwach z największymi korporacjami, takimi jak Bain & Company, OC&C, Altman Solon, Artefact, ale także ze startupami, funduszami inwestycyjnymi, czy siecią restauracji. Z platformy korzysta obecnie ponad 1600 studentów z 250 uniwersytetów na całym świecie. W październiku startup zajął drugie miejsce w LBS MENA Start-up Competition w Dubaju.

Finansowanie od Untapped Capital

Startup w styczniu zamknął pre-seedową rundę finansowania z wynikiem ponad 1,8 mln zł pozyskanych od Untapped Capital, amerykańskiego funduszu Venture Capital, a także prywatnych inwestorów w Stanach, Polsce, Wielkiej Brytanii, Francji i Zjednoczonych Emiratach Arabskich. – Dzięki finansowaniu rozwiniemy produkt i dotrzemy do większej liczby firm i studentów na całym świecie, co pozwoli nam zostać pierwszą platformą korzystającą z trendu „gig economy” w celach rekrutacyjnych – mówi Daniel Robaczewski.

Założyciel Vaqat, Daniel Robaczewski, jest absolwentem London Business School. Po ukończeniu studiów pracował w prestiżowych firmach Delta Partners i Oliver Wyman jako konsultant m.in. w Stanach Zjednoczonych, Wielkiej Brytanii, Kazachstanie, Katarze, Iraku, Arabii Saudyjskiej, i Pakistanie. W trakcie studiów zrobił 9 programów stażowych poszukując swojej przyszłej ścieżki zawodowej.

 

Może zainteresuje Cię również:

Jak chronić się przed wypaleniem zawodowym? Obserwuj, w jaki sposób przeżywasz życie – Edyta Zawodna

Trzy wypalenia zawodowe uświadomiły mi, że żadne pieniądze nie są cenniejsze od mojego zdrowia – Wojciech Jurojć

Wypalenie zawodowe – problem, z którym radzą sobie startupy