Tylko dostało kredyt na 7,5 mln euro od EBI

Dodane:

Informacja prasowa Informacja prasowa

Tylko dostało kredyt na 7,5 mln euro od EBI

Udostępnij:

EBI udzieli startupowi Tylko kredytu w wysokości 7,5 mln euro na wsparcie inwestycji w badania i rozwój. Finansowanie jest wspierane przez program InvestEU, mający na celu wspieranie rozwoju małych i średnich przedsiębiorstw w zakresie innowacyjności.

Europejski Bank Inwestycyjny (EBI) podpisał umowę kredytową z Tylko – innowacyjną polską firmą, która modernizuje przemysł meblarski. Tylko wykorzystuje know-how w zakresie produkcji w Polsce, która jest obecnie drugim co do wielkości eksporterem mebli na świecie (po Chinach). Finansowanie w wysokości 7,5 mln euro zostanie przeznaczone na wzmocnienie potencjału badawczo-rozwojowego firmy Tylko, w zakresie opracowywania innowacyjnych produktów.

Jakie korzyści?

Wsparcie EBI umożliwi firmie meblarskiej dalszy rozwój platformy oprogramowania, a także wzmocnienie konkurencyjności i ekspansję globalną. Inwestycja banku jest wspierana przez program InvestEU Komisji Europejskiej w ramach okna „Technologie przyszłości”.

– EBI z dumą wspiera Tylko, innowacyjną polską firmę, która łączy strategiczne dla kraju gałęzie przemysłu meblarskiego. To długoterminowe finansowanie wzmocni możliwości badawczo-rozwojowe Tylko. Przyspieszy to jej międzynarodową ekspansję, przyczyni się do wzrostu zatrudnienia i umiejętności oraz umocni jej konkurencyjną pozycję na rynku – powiedziała Teresa Czerwińska, wiceprezes EBI.

Firma Tylko digitalizuje branżę meblarską, dostarczając wysokiej jakości spersonalizowane meble poprzez nową, skalowalną podróż klienta. Spółka opracowała nową technologię „meble jako oprogramowanie”, oferując spersonalizowany projekt z wizualizacją 3D w rzeczywistości rozszerzonej. Tylko współpracuje z różnymi producentami, zapewniając im terminową dostawę i najwyższą jakość usług i produkcji.

– To wielki kamień milowy dla Tylko. Wejście w długoterminowe partnerstwo z EBI pomoże nam zbudować globalny biznes, zgodny z naszymi wartościami, mając u boku największego inwestora w Europie – powiedział Mikołaj Molenda, Co-CEO i współzałożyciel Tylko.

EBI jest jednym z głównych światowych inwestorów, którzy finansują małe i średnie przedsiębiorstwa. W 2022 roku, wartość finansowania organizacji, przeznaczonego na rozwój polskich MŚP osiągnęła 695 mln euro. Wsparcie otrzymało 69 192 firm, a 650 888 miejsc pracy zostało utrzymanych. W latach 2018-22 wsparcie Grupy EBI na rzecz przedsiębiorczości w Polsce wyniosło 7,03 mld euro.

Zobacz także

Udany dzień dla branży VC. Trzy fundusze z Polski zebrały ponad miliard złotych na kolejne inwestycje

Meble.pl – polska firma, która umożliwiała projektowanie mebli online