Vaqat zwyciężył w konkursie ł.pitch podczas LSE Polish Economic Forum w Londynie

Dodane:

Informacja prasowa Informacja prasowa

Vaqat

Udostępnij:

W sobotę, 4 marca, podczas LSE Polish Economic Forum 2023 odbył się finał konkursu ł.pitch Startup Challenge. Zwycięzcą został Vaqat, który stworzył platformę z mikro-stażami, łączącą menedżerów ze studentami. Otrzymał nagrodę pieniężną w wysokości 3000 funtów oraz mentoring od Octopus Ventures, ff Venture Capital, Black Pearls VC oraz kancelarii Kondracki Celej.

Vaqat stworzył platformę, oferującą studentom mikro-staże, polegające na krótkich zadaniach i projektach dla największych korporacji na świecie i startupów. Dzięki temu młodzież ma okazję zdobyć doświadczenie i zacząć swoją karierę zawodową, a firmy mogą wesprzeć pracowników i pozyskać talenty z całego świata.

Vaqat ze wsparciem mentorów

Jury doceniło fakt, że startup odpowiada na potrzeby przepracowanych menedżerów i chcących stawiać pierwsze kroki zawodowe studentów oraz track record firmy, która posiada w bazie już prawie 4000 studentów z całego świata i współpracuje z najbardziej rozpoznawalnymi korporacjami. Startup otrzymał nagrodę pieniężną w wysokości 3000 funtów oraz wsparcie mentorów i ekspertów branżowych.

– Wzięcie udziału w ł.pitch miało dla nas dużo większe znaczenie niż sam Startup Challenge. Na sali zgromadziło się kilkuset wybitnych studentów z najlepszych uczelni w Wielkiej Brytanii, a sponsorami konferencji są wielkie korporacje, które chcemy wspierać w outsourcowaniu ich zadań. Ten pitch był dla nas najważniejszy – powiedział założyciel i CEO nagrodzonego startupu, Daniel Robaczewski.

Wśród finalistów ł.pitch znalazły się jeszcze 3 startupy na wczesnym etapie rozwoju – Envirly – zajmujący się mierzeniem śladu węglowego, UpMedic, który rozwija inteligentne oprogramowanie dla lekarzy wspierające w efektywnym tworzeniu dokumentacji medycznej oraz PixBlocks – tworzący kursy programowania dla dzieci i młodzieży. W składzie jury zasiedli czołowi inwestorzy VC i eksperci – Mateusz Zawistowski z ff Venture Capital, Aleksander Dobrzyniecki z Black Pearls VC, Mario Rojas z Octopus Ventures oraz Rafał Celej z kancelarii Kondracki Celej.

O ł.pitch

ł.pitch jest projektem LSE Polish Business Society, stowarzyszenia polskich studentów na London School of Economics and Political Science. Nazwa konkursu nawiązuje do pioniera przemysłu naftowego i wynalazcy lampy naftowej, Ignacego Łukasiewicza. Konkurs ma swój finał podczas LSE SU Polish Economic Forum w Londynie, największej konferencji o Polsce poza granicami kraju. Podczas Forum pojawiło się ponad 700 polskich studentów z całego świata oraz czołowe postacie polityki, biznesu, gospodarki i nauki m.in. były prezydent Ukrainy Wiktor Juszczenko, ekonomista Banku Światowego Marcin Piątkowski oraz przedsiębiorczyni Dominika Kulczyk.