Venture Eleven inwestuje w Debesto

Dodane:

Hanna Baster Hanna Baster

Venture Eleven inwestuje w Debesto

Udostępnij:

W firmę postanowił zainwestować warszawski Venture Eleven. To fundusz specjalizujący się w finansowaniu projektów na wczesnym etapie rozwoju (preseed, seed i seria A). Spółka inwestuje w projekty z branż przemysł 4.0, fintech czy cleantech. Poziom inwestycji funduszu od 100 tysięcy do 5 milionów euro.

Wyszukiwarki i porównywarki cen przedmiotów użytkowych, takie jak elektronika, sprzęt AGD, ubrania czy zabawki, towarzyszą nam w codziennych zakupach od wielu lat. Dolnośląskie Debesto wpadło na pomysł wprowadzenia w e-commerce nowego typu produktu.

Drzwi i okna wchodzą w e-commerce. Debesto, B2B Broker tej branży zamierza przenieść zakupy tych produktów, dotychczas nabywanych głównie w fizycznych sklepach, do sieci. Proces wyszukiwania ma być też zdecydowanie szybszy. Motto Debesto to: „W końcu poświęcisz więcej czasu na realizację kontraktów, zamiast na szukanie lepszej oferty”.

Venture Eleven, który zainwestował w Debesto, w swoim portfelu inwestycyjnym posiada również m.in. Ignibit (poszerzona i rozszerzona rzeczywistość), Innovofood (branża spożywcza), Farm Innovations (właściciel aplikacji dla hodowców bydła Stado.pl) i Typly (asystent AI odpowiadania na wiadomości).

Venture Eleven bierze udział w CEE Startup Challenge.