Weź udział w hackathonie Energy HackOn i rozpocznij współpracę z PGE Energia Ciepła

Dodane:

MamStartup logo Mam Startup

Weź udział w hackathonie Energy HackOn i rozpocznij współpracę z PGE Energia Ciepła

Udostępnij:

PGE Energia Ciepła oraz PGE Nowa Energia zapraszają do udziału w hackathonie Energy HackOn „Optymalizacja produkcji ciepła i energii elektrycznej”. Najlepsze projekty otrzymają finansowanie i możliwość współpracy z PGE.

PGE poszukuje inspirujących i innowacyjnych rozwiązań z obszaru energetyki cieplnej

Do udziału w Energy HackOn organizatorzy zapraszają programistów, przedsiębiorców i przedstawicieli środowiska akademickiego. Mają nadzieję znaleźć i wspólnie rozwinąć projekty, które wpłyną na ochronę klimatu i powietrza w miastach oraz wpiszą się w ideę gospodarki o obiegu zamkniętym.

– Celem tegorocznego hackathonu Energy HackOn „Optymalizacja produkcji ciepła i energii elektrycznej” jest popularyzacja i rozwój ciepła sieciowego, jako efektywnego źródła energii dla gospodarstw domowych. Dodatkowo wykorzystanie nowoczesnych narzędzi, metod programowania oraz analizy danych ma kluczowy wpływ na efekt optymalizacji – mówi Piotr Szarek, Członek Zarządu PGE Energia Ciepła.

Warunki uczestnictwa w Energy HackOn

Hackathon Energy HackOn odbędzie się 13-14 grudnia w Centrum Energetyki AGH. Warunkiem udziału w wydarzeniu jest wypełnienie formularza zgłoszeniowego zamieszczonego na stronie www.AkceleratorPGE.pl/hackathon i dokonanie opłaty w wysokości 50 zł na konto bankowe Krakowskiego Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami.

– To już kolejny raz, kiedy Akcelerator PGE poszukuje innowacyjnych rozwiązań w modelu open innovation. Chcemy być partnerem dla twórców ciekawych projektów mających potencjał do wdrożenia w naszej Grupie PGE. Dzięki takim inicjatywom, jak hackathon Energy HackOn – wierzę, że dotrzemy z zaproszeniem do współpracy także do programistów, młodych przedsiębiorców i szeroko pojętego środowiska akademickiego. Jestem pewien, że w połączeniu naszych pomysłów tkwią ogromne możliwości. – dodał Daniel Maksym, Dyrektor ds. projektów PGE Nowa Energia.

– W skład zespołu powinny wchodzić osoby z kompetencjami z zakresu zaawansowanej analizy danych i metod optymalizacji. Kompetencje w obszarze energetyki konwencjonalnej, szczególnie w zakresie wytwarzania i magazynowania ciepła, mogą również okazać się przydatne – mówi Tomasz Janda, Dyrektor Departamentu Badań i Rozwoju PGE Energia Ciepła.

Nagrody dla zwycięzców

Organizatorzy Energy HackOn przygotowali nagrody dla zwycięzców wydarzenia. Dwa najlepsze projekty otrzymają finansowanie w łącznej wysokości 18 tys. złotych: 12 tys. otrzyma pierwszy zespół, 6 tys. drugi. Obok nagrody finansowej uczestnicy hackathonu mogą liczyć na współpracę z ekspertami PGE Energia Ciepła oraz na wdrożenie rozwiązania w firmie.

Energy HackOn to pierwszy hackathon organizowany w Krakowie przez spółki z Grupy Kapitałowej PGE i jednocześnie drugi organizowany przez Akcelerator PGE. W ubiegłorocznej edycji wydarzenia uczestnicy pracowali nad rozwiązaniami do wykrywania najbardziej energochłonnych urządzeń w gospodarstwach domowych.

O Akceleratorze PGE

Akcelerator PGE pełni rolę partnera dla twórców innowacji. Na co dzień poszukuje ich aktywnie, m.in. poprzez realizowanie autorskich hackathonów programistycznych, konkursów dla innowatorów i startupów, a także uczestnicząc w programach akceleracyjnych na szeroką skalę.

 

 

Artykuł powstał we współpracy z PGE