Will Smith i japoński piłkarz inwestują w startupy. Jeden z nich jest już jednorożcem

Dodane:

Marta Wujek Marta Wujek

Will Smith i japoński piłkarz inwestują w startupy. Jeden z nich jest już jednorożcem

Udostępnij:

Will Smith i japoński piłkarz Keisuke Honda założyli dwa lata temu fundusz Dreamers VC. Jak się okazuje mają na swoim koncie już kilkadziesiąt inwestycji. A ostatnio dołączyli do rundy inwestycyjnej w japoński game developer Playco, który w sumie zebrał 100 mln dol. i osiągnął wycenę na poziomie 1 mld dol., tym samym stał się jednorożcem.
Jak podreśla serwis cyfrowa.rp.pl wśród licznych inwestycji Dreamers VC znajdują się dwa głośne projekty Elona Muska, a konkretnie The Boring Company oraz Neuralink. Inną z głośniejszych inwestycji funduszu, było zeszłoroczne wsparcie startupu Snadbox VR. Do tej inwestycji dołączyły się również inne gwiazdy z USA, takie jak Orlando Bloom, Katy Perry czy Justin Timberlake. Sandbox VR zebrał wtedy łącznie 11 mln dol.

– Will i Keisuke połączyli się poprzez wspólną pasję do poprawy świata. Dreamers VC jest funduszem venture capital ze wsparciem japońskich inwestorów korporacyjnych. Inwestujemy w innowacyjne firmy, obok wiodących inwestorów najwyższej klasy, w celu poprawy jakości życia poprzez zastosowanie nowych technologii. W stosownych przypadkach wspieramy ekspansję poprzez łączenie firm z naszą globalną siecią kapitału i partnerów strategicznych. Ogólnie rzecz biorąc inwestujemy w rundy Seed, A lub B i utrzymujemy kapitał na etapie wzrostu naszych inwestycji – czytamy na stronie funduszu

Inwestycje celebrytów

W ostatnim czasie coraz częściej czytamy o tym, że osoby z pierwszych stron gazet angażują się w inwestowanie w nowe biznesy i startupy. Jeszcze w tym miesiącu wspominaliśmy, że Kerry Washington, znana z roli Olivii Pope w serialu Skandal, która otrzymała nagrodę Emmy, poza pracą na planie zajmuje się inwestowaniem. 

Natomiast miesiąc temu informowaliśmy, że Aktor Dwayne Johnson i jego partner biznesowy Dany Garcia stali się strategicznymi inwestorami popularnej aplikacji inwestycyjnej Acorns. Inną znaną aktorką, która zajęła się budowaniem własnego biznesu jest Jessica Alba. Artystka założyła firmę The Honest Company, która dostarcza ekologiczne produkty dla najmłodszych. 

Polscy celebryci również nie próżnują, a najsłynniejszym z nich w branży inwestycyjnej jest chyba piłkarz Robert Lewandowski, choć trzeba przyznać, że w ostatnim czasie stanęły nad nim czarne chmury. Celebryta znalazł się w niewygodnej sytuacji, gdy media obiegła informacja, że biznesowym partnerem piłkarza, który wspiera go przy projekcie budowy kompleksu turystycznego w Giżycku, jest zamieszany w nielegalne sprawy. Jak się okazało Paweł Petrusewicz ma na koncie wyroki m.in. za posiadanie ładunków wybuchowych i wyłudzanie kredytów.

Zdjęcie główny artykułu by Gage Skidmore, Flickr.com, CC BY-SA 2.0

icon-112px-padlock Created with Sketch.

Dołącz do naszego newslettera lub podaj swój adres, jeśli już jesteś naszym subskrybentem