Wrocławski startup NutriBox z finansowaniem od Scanderia Venture. Stworzy urządzenie do analizy stanu zdrowia

Dodane:

Kasia Krogulec Kasia Krogulec

NutriBox

Udostępnij:

NutriBox, twórca urządzenia do bezinwazyjnej diagnostyki właśnie otrzymał od funduszu Scanderia Venture finansowanie 1 170 000zł z BRIdge Alfa.

Projektowane przez NutriBox urządzenie posłuży do szybkich analiz stanu zdrowia pacjentów nie tylko przez lekarzy. Narzędzie wesprze również pracę dietetyków przy nadzorowaniu wpływu diety na stan zdrowia. Może być stosowane do jego monitorowania w aptekach, siłowniach, czy fitness klubach.

NutriBox zauważony przez Scanderia Venture

– Inwestycja w projekt NutriBox jest dla funduszu Scanderia Venture szczególna. Bardzo cieszymy się, że możemy wesprzeć zespół tych pomysłodawców w budowaniu przez nich tego innowacyjnego rozwiązania. Inwestorzy funduszu szczególnie mocno wspierają projekty, w ramach których powstają urządzenia i rozwiązania mające realny wpływ na proces diagnostyki lub leczenia pacjentów, czyli – realny i bezpośredni wpływ na zdrowie człowieka. Poza faktem, że takie projekty mocno wpisują się w strategię inwestycyjną funduszu, to niosą ze sobą poczucie, że kolejny raz przyczyniamy się do rozwoju innowacji medycznych opracowanych przez rodzimych twórców – powiedział dr Rafał Kieszek, CEO Scanderia Venture.

Scanderia Venture inwestuje w projekty badawczo-rozwojowe

W ubiegłym roku Scanderia Venture zainwestowała między innymi w trzy startupy z zakresu life science i healthtech.

Projekt JustBee z pomocą Funduszu Scanderia Venture pozyskał ponad 1 170 000 zł z Programu BRIdge Alfa Narodowego Centrum Badań i Rozwoju. Dzięki tym środkom finansowym stworzone zostanie innowacyjne rozwiązanie w postaci sensora i systemu informatycznego, które umożliwią szybkie i precyzyjne lokalizowanie matki pszczelej w ulu.

Kolejne 1 170 000 zł na realizację swojego projektu technologicznego otrzymał startup ProSpeed Energy, którą ruszana podbój rynku medycznego.

Natomiast spółka AlterBioTech będzie mogła opracować innowacyjną mieszankę antyoksydacyjną dla dermokosmetyków pochodzenia naturalnego, która jako kluczowy składnik będzie wykorzystywać astaksantynę oraz dodatkowy komponent (tzw. boost) wspierający jej działanie. Za pośrednictwem Funduszu Scanderia Venture na projekt AstaBoost startup otrzymał 1 100 000 zł ze środków programu BRIdge Alfa Narodowego Centrum Badań i Rozwoju.