W porównaniu z majem 2019 roku spółka podniosła swoją wycenę o 43 proc., wtedy szacowano, że spółka warta jest 3,5 mld dolarów. Transferwise obsługuje obecnie 8 milionów klientów na całym świecie, przetwarzając około 4 miliardów funtów w płatnościach transgranicznych każdego miesiąca.
– Od kilku lat jesteśmy finansowani wyłącznie przez naszych klientów i nie musieliśmy pozyskiwać zewnętrznych funduszy dla firmy. Ta druga runda daje szansę dla nowych inwestorów, obok inwestorów i pracowników, którzy pomogli nam odnieść sukces do tej pory – powiedział, cytowany przez serwis techcrunch.com, współzałożyciel i obecny dyrektor generalny Kristo Käärmann.
Warto również wspomnieć, że fintech jest rentowny. Pod koniec zeszłego roku pisaliśmy o tym, że zysk netto TransferWise po opodatkowaniu osiągnął poziom 12,8 mln dolarów. Był to wzrost o 66 proc. w porównaniu z 2018 rokiem. Tym samym przychody firmy powiększyły się o blisko 53 proc..
Fintech TransferWise został założony w 2011 roku przez Taaveta Hinrikusa i Kristo Kaarmanna. Firma obsługuje transakcje realizowane w kilkudziesięciu walutach świata, również w PLN. Pod koniec 2017 roku firma pozyskała 280 milionów dolarów. W inwestycji brał wtedy udział fundusz Old Mutual Global Investors przy współpracy z Sapphire Ventures, Mitsui & Co, Ltd, World Innovation Lab, Richardem Bransonem, Andreessenem Horowitzem i Bailliem Giffordem.