Wyciekły zdjęcia Samsung Galaxy SmartTag. Niestety daleko im do rendera

Dodane:

Agata Ruszkowska Agata Ruszkowska

Wyciekły zdjęcia Samsung Galaxy SmartTag. Niestety daleko im do rendera

Udostępnij:

W końcu dowiadujemy się, jak będą wyglądać urządzenia produkowane przez Samsunga. Niestety nie wszyscy fani marki są usatysfakcjonowani tą propozycją

Po ogłoszeniu prac nad AirTags, czyli nad lokalizatorami od Apple’a, z niecierpliwością czekaliśmy na odpowiedź konkurencji. Fani technologii wiedzieli, że podobny produkt szykuje Samsung. Koreański producent ujawnił niedawno swoją technologię do lokalizowania przedmiotów SmartThings Find, a później w sieci zaczęły się pojawiać kolejne informacje na temat produktu o nazwie Galaxy SmartTag.

Z licznych przecieków dowiedzieliśmy się, że urządzenia będą korzystały z Bluetooth w wersji 5.1 LE i od samego początku będzie zgodny z funkcją SmartThings Find. Całość będzie zasilana przy pomocy wymiennej baterii typu CR2032. Niestety koreański producent nie zdecydował się na wprowadzenie w lokalizatorach moduł GPS oraz modułu radiowego UWB (wyłącznie moduł Bluetooth 5.1), gdyż to wiązałoby się prawdopodobnie ze zbyt dużym zużyciem akumulatora.

Na podstawie szkiców wiedzieliśmy także, jak mniej więcej będzie wyglądać Galaxy SmartTag. Urządzenie miało mieć kwadratową formę, ale o zaokrąglonych krawędziach. Na jego środku znajdzie się przycisk, a do zaczepienia smyczy ma służyć mały otwór w jednym z obłych rogów. Dodatkowo wiemy, że gadżet trafi na rynek w kolorze czarnym i beżowym (według nazewnictwa producenta – „owsianym”).

Wszyscy zainteresowani tym produktem byli pełni nadziei, że otrzymają przydatny, a zarazem stylowy gadżet. Szczególnie, że w sieci zaczęły pojawiać się atrakcyjne rendery. Niestety wygląda na to, że rzeczywistość wgląda nieco inaczej, co tylko potwierdza zdjęcie udostępnione na na Twitterze przez użytkownika @slashleaks.

Zdjęcie przedstawia lokalizator ułożony przy miarce – z tego, co widzimy, jego bok ma prawie 4 cm długości. To oznacza, że jak na urządzenie, które będzie przyczepiane np. do torebki, jest dość dużych gabarytów. Komentatorzy zarzucają mu także, że wygląda bardzo plastikowo i topornie.

Nie da się ukryć, że w tym ujęciu Galaxy SmartTag wygląda znacznie gorzej niż na wizualizacjach, ale nadal nie mamy pewności, czy jest to tylko prototyp lokalizatora od Samsunga, czy wersja produkcyjna.

 

O tym, jak ostatecznie będzie wyglądać Samsung Galaxy Smart mamy przekonać się już wkrótce. Cena urządzenia ma wynosić 15 euro za sztukę.