Boomerun to aplikacja, która będzie zachęcać nas do chodzenia. Użytkownicy dostają jeden punkt za każde 100 kroków. Większą sumę punktów można natomiast wymienić na różne nagrody. Obecnie na użytkowników czekają produkty i usługi 40 różnych marek, a jak zapowiadają twórcy rozwiązania, lista ta ma być coraz większa. Już teraz można wychodzić sobie iPhone’a, zniżkę na ubezpieczenie albo kartę na zakupy w Empiku
Ile trzeba chodzić, żeby dostać nagrodę? Dla niektórych może to być wyzwanie. Według założycieli Boomerun każdy z nas średnio robi 7 tys. kroków dziennie. Mowa to o osobach, które prowadzą umierkowanie aktywny tryb życia. Natomiast żeby zdobyć równowartość 100 złotych, trzeba wykonać 2,5 mln kroków.
Model biznesowy jest tak zaplanowany, że twórcy aplikacji zarabiają na zwiększaniu sprzedaży w firmach, które biorą udział w projekcie oraz na danych osobowych, które pozyskają dla firm ubezpieczeniowych. Oczywiście użytkownicy podczas rejestracji są informowani o tym, że ich dane będą przekazywane danym firmom i muszą wyrazić na to zgodę.
– Obecnie na polskim rynku nie funkcjonuje konkurencyjne rozwiązanie, które pozwalałoby na bieżący monitoring stanu zdrowia i aktywności fizycznej ubezpieczonych, a tym samym żadne towarzystwo ubezpieczeniowe nie oferuje dynamicznych cen na ubezpieczenia na życie oraz ubezpieczenia zdrowotne. W celu wyznaczania wysokości składek na ubezpieczenia, używane są standardowe modele aktuarialne, które obliczają składkę na moment zawarcia umowy ubezpieczeniowej – a zatem nie podlega ona modyfikacjom w trakcie okresu ubezpieczenia, nawet w przypadku odnotowania zmian w stanie zdrowia i aktywności fizycznej ubezpieczonego – mówił we wrześniu Tomasz Uściński, Prezes Zarządu Boomerun.
Założyciele firmy postawili przed sobą cel zdobycia w przeciągu najbliższego roku 200 tys. aktywnych użytkowników. We wrześniu informowaliśmy o tym, że w rozwiązanie zainwestował fundusz SPINAKER alfa. Boomerun zgarnął wtedy ponad milion złotych.
Zobaczymy jakie będą dalsze losy aplikacji i czy ambitny cel jej założycieli zostanie osiągnięty. Jedno jest pewne, rozwiązanie zasługuje na zainteresowanie, bo według Centre for Economics and Business Research wciąż blisko 6 mln Polaków nie wykonuje żadnej aktywności fizycznej. Projekty typu Boomerun mogą zmienić tą rzeczywistość.