W iPhone’ach 12 pojawią się nowe ekrany od chińskiego producenta

Dodane: 29.12.2020

Agata Ruszkowska

Udostępnij:

Wkrótce w iPhone’ach pojawią się ekrany od chińskiej marki BOE, która jeszcze nie dawno nie zdawała testów jakości u giganta z Cupertino. Czy Apple chce tym sposobem zaoszczędzić na produkcji?
Mimo, że wyświetlacze w iPhone’ach uchodzą za jedne z najlepszych,biorąc pod uwagę aktualną konkurencję na rynku, to i tak niektórzy doszukują się w nich mankamentów. Jednym z poważniejszych zarzutów jest niski, jak na dzisiejsze standardy, poziom odświeżania obrazu – nowe modele od słynnej marki obsługują częstotliwość odświeżania 60 Hz, podczas gdy np. OnePlus może pochwalić się 120 Hz, a Xiaomi Mi 10T Pro aż 144 Hz. Nic dziwnego, że fani Apple’a poczuli się rozczarowani i cały czas czekają na model, w którym ta technologia zostanie w końcu rozwinięta.

Okazuje się jednak, że zmiany pojawią się jeszcze w ramach modeli z serii 12, które miały premierę w tym roku. Przede wszystkim forma z Cupertino zaczyna współpracę z chińską firmą BOE, czyli z jednym z największych dostawców, jeżeli chodzi o produkcję wyświetlaczy do smartfonów. Podobno do tej pory Apple nie zdecydował się na współpracę z tą formą z powodu niskiej jakości, dlatego ekrany w smartfonach z jabłkiem pochodzą od Samsunga i LG. Teraz firma może na tym polu sporu zaoszczędzić, gdyż wyświetlacze BOE miały przejść ostateczną weryfikację ze amerykańskiego giganta i tym samym stać się dużo bardziej atrakcyjnym źródłem części do iPhone’ów.

fot. BOE.com

Nowe ekrany pojawią się w iPhone’ach 12 i 12 Pro (przekątna 6,1″)  w 2012 roku. Pojawia się jednak pytanie, czy chęć zaoszczędzenia na podzespołach nie zgubi amerykańską firmę? Może się bowiem okazać, że nowe ekrany nie sprawdzą się w takim samym stopniu, co dotychczasowe. Być może jednak użytkownicy nie zauważą żadnej różnicy – w końcu firma BOE to obecnie jeden z najważniejszych graczy na rynku wyświetlaczy (m.in. zaopatruje Huaweia Mate 20 Pro) i liderem produkcji paneli do telewizorów i monitorów LCD, wyprzedzając w tym wyścigu nawet firmę LG. .

 

icon-112px-padlock Created with Sketch.

Dołącz do naszego newslettera lub podaj swój adres, jeśli już jesteś naszym subskrybentem