Z tą hulajnogą szybko i ekologicznie dotrzemy na miejsce, a także… przewieziemy ładunek

Dodane:

Agata Ruszkowska Agata Ruszkowska

Z tą hulajnogą szybko i ekologicznie dotrzemy na miejsce, a także… przewieziemy ładunek

Udostępnij:

Mimo C1 to maksymalnie użyteczny i ekologiczny rodzaj transportu – pojazd łączy funkcje elektrycznej hulajnogi i wózka do przewożenia gabarytów.

Mimo, że pojawia się wiele wątpliwości w sprawie bezpieczeństwa hulajnóg, a także ich wpływie na miejski krajobraz, to wciąż jest to popularny środek transportu w dużych miastach i raczej nie zamierzamy z niego rezygnować w najbliższym czasie. Rozwiązaniem na pewno będzie wprowadzenie nowych przepisów, które będą regulować kwestie związane z prędkością i przechowywaniem pojazdów, a także wprowadzenie inteligentnych modeli hulajnóg, dzięki którym lekkomyślni użytkownicy zmienią swoje przyzwyczajenia. Jeśli to się uda, będziemy mogli bezpiecznie korzystać z tych pojazdów, dzięki którym omijamy korki i nie wytwarzamy tak dużego śladu węglowego jak samochody.

Popularność hulajnóg ma tendencję rosnącą, dlatego producenci już się zastanawiają, jak maksymalnie można wykorzystać ich potencjał. Okazuje się, że ten pojazd może nam służyć nie tylko do przemieszczania, ale także do przewozu gabarytów – paczek, zakupów, a nawet… psa. Zakładamy, że będzie też idealny do odbierania przesyłek Amazona z Paczkomatów.

Za pomysł połączenia hulajnogi z wózkiem transportowym odpowiada Mimo Motors – firma z Singauru, która wypuściła na rynek model Mimo C1. Oprócz tego, że ich hulajnoga oferuje standardową platformę do stania i kierownicę z dźwignią przepustnicy, dodatkowo posiada specjalną platformę do przewożenia bagażu (wymienne moduły). Co więcej, jej konstrukcja jest w ten sposób stworzona, aby móc w łatwy sposób składać zarówno platformę do stania, jak i podest dla gabarytów.

Hulajnoga pozwala na przewożenie osób ważących maksymalnie 120 kg – do tego mogą mieć ładunek do 70 kg. To oznacza, że Mimo C1 jest na razie jedynym tego typu pojazdem, który pozwala na przewożenie tak dużego ładunku.

Pozostałe parametry? Pojazd pozwala na przejechanie do 25 km na jednym ładowaniu, a maksymalną prędkość, jaką możemy na niej uzyskać, to 25 km/h. Niestety użytkownik musi mieć na uwadze warunki, jakich przyjdzie mu jeździć – trasa powinna być w miarę komfortowa i niezbyt wyboista, gdyż przednie koło łączy się z ramą poprzez małą sprężynę amortyzującą. Sama hulajnoga (bez modułu dla gabarytów) waży ok. 17 kg.

Hulajnoga jest dostępna na Indiegogo za 1300 dolarów.