Zakończył się nabór do Startup Contest. Zgłosiło się 466 startupów

Dodane:

Informacja prasowa Informacja prasowa

infoshare

Udostępnij:

Trwa weryfikacja zgłoszeń do konkursu Startup Contest, którego finał odbędzie się w październiku, podczas konferencji Infoshare 2022. Do tegorocznej edycji zgłosiło się 466 startupów.

W tym roku do konkursu Startup Contest wpłynęły zgłoszenia aż z 62 krajów. Najwięcej z nich pochodziło z Europy – 136 aplikacji nadesłano z Polski, 36 z Wielkiej Brytanii, 28 z Niemiec, 17 z Hiszpanii. Tuż za nimi uplasowały się Czechy, Estonia, Francja i Izrael – po 16 kandydatur z każdego kraju.

Top 6 branż w Startup Contest

Wśród tegorocznych zgłoszeń dominowała branża Health & Medtech & Wellbeing (67). Do konkursu aplikowały również startupy z E-commerce & online marketplaces (39), Finance & Banking & Insurance (36), Artificial Intelligence (30), Cleantech/Energy (27) oraz Food & Nutrition & Agtech (27). Blisko 30% startupów biorących udział w konkursie zostało założonych przez kobiety. Zdecydowana większość (~94%) kandydatów szuka inwestorów. Około 62% zgłoszonych młodych firm osiąga już przychody.

Półfinały i finał Startup Contest na Infoshare 2022

Tylko 20 najlepszych startupów przejdzie do półfinałów Startup Contest, które odbędą się 6 października. Na Arena Stage podczas Infoshare 2022 zaprezentują oni swoje rozwiązania przed inwestorami, przedstawicielami korporacji, funduszy VC i CVC. Najlepsza piątka uczestników będzie ponownie pitchować swoje startupy w finale konkursu, który odbędzie się dzień później, na Inspire Stage. Finaliści będą walczyć o nagrodę główną w wysokości 20 000 EUR w gotówce. Zdobywca drugiego miejsca otrzyma 7 000 EUR, a trzeciego – 3 000 EUR.

Fundatorem łącznej puli nagród w wysokości 30 000 EUR jest Prezydent Miasta Gdańska.

Konferencja Infoshare 2022 – festiwal społeczności napędzanej technologią!

Infoshare 2022 – największa konferencja technologiczna w CEE, tworząca ekosystem, w którym nowe technologie łączą się z biznesem. Konferencja odbędzie się w dniach 6-7 października w Gdańsku. Co roku uczestniczą w niej tysiące uczestników. Wśród nich startupy, inwestorzy, przedstawiciele korporacji, programiści i marketerzy. Tegoroczna edycja to 6 scen tematycznych, kilkuset prelegentów z całego świata, blisko 200 wystąpień i warsztatów. Podczas Infoshare 2022 poznamy również finalistów Startup Contest. Zarejestruj się już dziś!

 

MamStartup jest patronem medialnym Infoshare