Zielona inwestycja na początek wiosny: Aper Ventures, AIP Seed i ASP Capital inwestują 1,2 miliona euro w Maas Loop

Dodane:

Przemysław Zieliński Przemysław Zieliński

Zielona inwestycja na początek wiosny: Aper Ventures, AIP Seed i ASP Capital inwestują 1,2 miliona euro w Maas Loop

Udostępnij:

Maas Loop zabezpieczył rundę, które przewodził fundusz Aper Ventures. Startup zajmujący się produkcją urządzeń do recyklingu, pozyskał łącznie 1,2 miliona euro. W gronie inwestorów jest także AIP Seed, ASP Capital oraz przedsiębiorca Aleksander Szalecki.

O inwestycji można dowiedzieć się z konta LinkedIn funduszu Aper Ventures.

„Maas Loop może zgnieść do 60 szklanych butelek, 130 plastikowych butelek lub 260 metalowych puszek jednocześnie. Rekord Guinnessa to 108 puszek, tak tylko mówimy” – zaznaczyli przedstawiciele Aper Ventures.

– Zamknięta runda inwestycyjna to dla nas wyraźny sygnał że robimy coś ważnego i że jesteśmy na właściwej drodze ku innowacjom. W Maas Loop, naszym celem jest nie tylko przekształcenie odpadów w produkty poszukiwane na całym świecie, ale również kształtowanie przyszłości, gdzie każdy materiał jest ponownie wykorzystywany. Pozyskane środki umożliwią nam przyspieszenie rozwoju oraz realizację naszej wizji zrównoważonej przyszłości. Jestem niezmiernie wdzięczny naszym inwestorom za ich zaufanie i wsparcie. Wierzę, że wspólnymi siłami możemy zrewolucjonizować przemysł recyklingowy, tworząc lepsze jutro dla nas i następnych pokoleń – podkreśla Paweł Ciesielski, CEO i założyciel Maas Loop.

Zdążyć na czas

Polska, chwaląca się drugim największym wzrostem wskaźników recyklingu w Unii Europejskiej, stoi przed wyzwaniem związanym z ograniczonym czasem na dostosowanie się do nadchodzących unijnych regulacji w zakresie gospodarki odpadami. Zobowiązana do osiągnięcia celu recyklingu jednorazowych tworzyw sztucznych na poziomie 77% do roku 2025, Polska stoi przed koniecznością wdrożenia efektywnych technologii recyklingowych.

W tym kontekście, technologia oferowana przez Maas Loop wyłania się jako kluczowe rozwiązanie dla firm w całym kraju, umożliwiając im płynne przejście przez proces adaptacji do nowych przepisów. Ta innowacja nabiera szczególnego znaczenia w świetle trwających dyskusji na temat ram prawnych i skróconego okresu wdrażania przepisów w Polsce.

– Wierzymy w misję Mass Loop i ich zdolność do tworzenia znaczącego wpływu na rzecz planety. W AIP Seed jesteśmy bardzo entuzjastyczni co do nowej inwestycji i uważamy, że rozwiązanie Maas Loop to przyszłościowy standard w efektywnym zarządzaniu odpadami, co ma kluczowe znaczenie dla zrównoważonego rozwoju. Współpraca AIP Seed z Maas Loop będzie opierać się nie tylko na wsparciu kapitałowym, ale również na wymianie wiedzy i kontaktów eksperckich, co pozwoli na maksymalizację potencjału ich przełomowych rozwiązań. Jesteśmy przekonani, że nasze wspólne działania przyczynią się do rewolucji w sektorze gospodarki odpadami, wyznaczając nowe standardy dla branży – tak rundę komentuje Darek Żuk, CEO & founder AIP Seed. 

Inwestycja w przyszłość

– Jako deeptechowe VC, inwestujemy w przyszłość – i Maas Loop jest dokładnie tym, czego szukamy. To firma, która przekracza granice w dziedzinie technologii klimatycznych, przynosząc rozwiązania, które są zarówno innowacyjne, jak i krytycznie ważne dla naszej planety. Ich praca nad systemami jak Glass Loop i Reverse Loop pokazuje, jak głęboko mogą sięgać zmiany w recyklingu i zarządzaniu odpadami, kiedy połączy się zaangażowanie na rzecz środowiska z najnowszą technologią. Inwestycja w Maas Loop to dla nas sposób na pokazanie, że najbardziej obiecujące przedsięwzięcia to te, które nie tylko obiecują zdrowe zwroty finansowe, ale także prowadzą nas ku bardziej zrównoważonej przyszłości. To inwestycja, która mówi światu, że odpowiedzialność środowiskowa i innowacja idą ramię w ramię – tak o roli technologii dla środowiska mówi Jacek Błoński, partner w Aper Ventures.

Maas Loop to rzeszowski startup, który został zbudowany w oparciu o idee zrównoważonego rozwoju, odpowiedzialnego biznesu i odpowiedniego designu.

„Naszym celem było stworzenie łatwo dostępnego, prostego w obsłudze, funkcjonalnego i estetycznego urządzenia, które pozwoli właścicielom lokali gastronomicznych na samodzielne zgniatanie szkła, a tym samym znacząco usprawni jego recykling. Z korzyścią dla biznesu i środowiska” – deklaruje zespół Maas Loop na swojej stronie internetowej.

Flagowe rozwiązania startupu to urządzenia, dzięki którym zarządzanie odpadami ma być prostsze i bardziej opłacalne.

 

 

Nadchodzące 9 miesięcy stanowi dla przedsiębiorców okres intensywnych przygotowań do wprowadzenia systemu kaucyjnego, co jest wyzwaniem ze względu na bardzo krótki czas na zorganizowanie niezbędnych procesów. W kontekście międzynarodowym, implementacja podobnych systemów zazwyczaj zajmowała kilka lat, co podkreśla presję czasową na polskich przedsiębiorców. Choć obowiązek poboru kaucji będzie dotyczył każdego sprzedawcy, to obowiązek przyjmowania opakowań kaucyjnych spocznie wyłącznie na dużych sklepach o powierzchni przekraczającej 200 metrów kwadratowych. Mniejsze punkty sprzedaży będą miały możliwość dobrowolnego przystąpienia do systemu, co stawia przed nimi dodatkowe decyzje strategiczne dotyczące ich udziału w systemie kaucyjnym.

Produkty Maas Loop, w tym Glass Loop oraz Reverse Loop, zostały zaprojektowane z myślą o spełnieniu wymogów nowych regulacji środowiskowych. Glass Loop, skierowany do branży HoReCa, zapewnia nieporównywalną efektywność, umożliwiając zgniatanie aż do 60 szklanych butelek jednocześnie. Reverse Loop to rozwiązanie dla firm dysponujących ograniczoną przestrzenią. To kompaktowe urządzenie jest idealnie przystosowane do mniejszych lokali, umożliwiając efektywny recykling opakowań PET oraz metalowych puszek.

– Inwestycja w technologię Maas Loop to przyszłościowa decyzja dla każdego detalisty. To jasna deklaracja dostosowania się do zrównoważonego rozwoju środowiska przy jednoczesnym zapewnieniu wydajności biznesowej i zgodności z przepisami – mówi inwestor Aleks Szalecki.

Grafika: materiały Aper Ventures.

Zdjęcie produktów: materiały Maas Loop.

Czytaj także: