Zonifero i Plan Be Eco łączą siły w walce o niski ślad węglowy

Dodane:

Informacja prasowa Informacja prasowa

Zonifero i Plan Be Eco łączą siły

Udostępnij:

Dwa dynamicznie rozwijające się polskie startupy podjęły współpracę w zakresie wsparcia klientów w raportowaniu śladu węglowego i dążeniu do neutralności klimatycznej. Plan Be Eco i Zonifero o swojej współpracy dotyczącej wypracowania rozwiązań służących do raportowania ESG poinformowały w czwartek 18 kwietnia, podczas Fireside Chat, wydarzenia organizowanego przez EY Polska.

– Niezwykle cieszymy się na tę współpracę, ponieważ łączą nas nie tylko wspólne wartości, ale także przekonanie, że nasza planeta może być lepszym miejscem do życia. Raportowanie ESG to jeden z kroków w tym kierunku. Coraz więcej firm będzie zobligowanych do tworzenia strategii w zakresie raportowania niefinansowego. Razem z Plan Be Eco możemy pomóc im zbudować tę strategię, opierając ją o szczegółowe dane – mówi Paweł Prociów CPO z Zonifero.

Według niego realne zapotrzebowanie na dane z raportów ESG będzie znacznie szersze. Takie informacje będą wymagane od kontrahentów i dostawców spółek objętych raportowaniem niefinansowym. Również konsumenci coraz częściej zwracają uwagę na kwestie społeczno-ekologiczne i to jak dana firma podchodzi do kwestii emisji CO2.

Konieczność raportowania

Raportowanie ESG — environmental, social, corporate governance – to nie tylko trend wśród dużych korporacji, a realne wymogi, które od 2026 roku będą obejmowały zarówno duże oraz małe i średnie przedsiębiorstwa notowane na europejskich giełdach. Współpraca pomiędzy Zonifero a Plan Be Eco polega na wspólnym opracowywaniu danych dotyczących śladu węglowego, generowanego przez budynek czy pracowników danej firmy.

Zonifero jako platforma dostarczająca aplikację ułatwiającą elastyczną organizację pracy m.in. w modelu hybrydowym, może gromadzić dane dotyczące zużycia energii w budynku, wykorzystania sal i przestrzeni wspólnych, a także przekazywać zagregowane dane o podróżach pracowników czy ich pracy zdalnej. Z kolei Plan Be Eco przełoży te informacje na efektywną strategię ograniczenia emisji CO2 firmy i zbliżającą organizację do osiągnięcia neutralności klimatycznej.

- Naszym celem jest dotarcie z Plan Be Eco do jak największej liczby organizacji, które do tej pory nie uwzględniały liczenia i raportowania śladu węglowego w swojej strategii. Wierzymy, że współpraca z Zanifero pozwoli na podniesienie świadomości firm w tym zakresie i przekonanie przedsiębiorców, że ograniczanie emisji CO2 nie musi być ani skomplikowane, ani kosztowne – komentuje Aga Maciejowska, CEO i co-founderka Plan Be Eco.

Fireside Chat

Miejsce ogłoszenia współpracy pomiędzy Plan Be Eco a Zonifero nie jest przypadkowe. Porozumienie ogłoszono podczas spotkania z cyklu Fireside Chat, organizowanego przez EY Polska i Giełdę Papierów Wartościowych. Podczas panelu dyskusyjnego przedstawiciele startupów podzielili się z audytorium wiedzą na temat narzędzi wspierających realizację strategii ESG.