5 książek napisanych przez miliarderów dla przedsiębiorców. Pomogą Ci rozwinąć biznes

Dodane:

Adam Sawicki, Redaktor prowadzącyRedaktor prowadzący MamStartup Adam Sawicki

Udostępnij:

Być może żadna książka nie nauczy Cię jak prowadzić biznes, ale zawarta w nich wiedza z pewnością może być pomocna. Szczególnie jeśli te książki napisali miliarderzy, którzy biznesem zajmują się od lat. Poniżej znajdziesz 5 takich tytułów.

Na zdjęciu: Bill Gates | fot. Facebook | modyfikacja: 632×348 

1. Zero to one. Notatki o start-upach, czyli jak budować przyszłość – Peter Thiel i Blake Masters

Tę książkę rekomenduje Elon Musk, właściciel Tesli i SpaceX. – Peter Thiel zbudował wiele wspaniałych firm. W książce Zero to One pokazuje, jak to zrobił – wyjaśnia przedsiębiorca. Poza tym autor publikacji opowiada także o sposobach, dzięki którym możemy tworzyć i odkrywać nowe rzeczy. Jego zdaniem, można dokonać innowacyjnych odkryć w każdej branży; nie ma sensu kopiować rozwiązań, które już istnieją.

2. Biznes szybki jak myśl – Bill Gates

Bill Gates znany jest przede wszystkim jako założyciel Microsoftu, miliarder i filantrop. Jeśli jednak śledzicie blog prowadzony przez jednego z najbogatszych ludzi na świecie, to wiecie najprawdopodobniej, że Gates jest miłośnikiem książek. Nie tylko uwielbia je czytać i polecać swoim fanom, ale też napisał własną. Nosi tytuł „Biznes szybki jak myśl” i opowiada o relacjach zachodzących między biznesem a technologią.

3. Sztuka zwycięstwa. Wspomnienia twórcy NIKE – Phil Knight

– Firmy Nike nie trzeba nikomu przedstawiać – to jeden z najpotężniejszych graczy na rynku odzieży, obuwia i sprzętu sportowego, z roczną sprzedażą rzędu 30 miliardów dolarów. Nie każdy jednak wie, kim jest Phil Knight – czytamy w opisie książki. Okazuj się, że ów mężczyzna stworzył tę markę za garść dolarów pożyczonych od ojca, a potem przez dziesięciolecia kształtował jej potęgę. Posłuchaj darmowego fragmentu.  

4. Onward – Howard Schultz

3 kwietnia 2017 roku Howard Schultz ustąpił ze stanowiska dyrektora generalnego sieci Starbucks, którą zdecydował się uruchomić podczas spaceru po Włoszech i odwiedzając kawiarnie w Mediolanie i Weronie. Dzisiaj Starbucks to marka znana na całym świecie, niemniej nie uniknęła problemów i kryzysów. W tej publikacji znajdziecie informacje jak Howard Schultz sobie z nimi poradził.

5. The Virgin Way: How to Listen, Learn, Laugh and Lead – Richard Brason

Richard Branson podobnie jak Bill Gates jest miłośnikiem książek. Nie tylko je czyta, ale także pisze. Jeśli więc jesteście ciekawi, jak miliarder z Wielkiej Brytanii prowadzi firmę, dobiera pracowników i zarządzani zasobami, sięgnijcie po tę lekturę. Możecie też zajrzeć na listę 65 książek, które Richard Branson poleca wszystkim swoim fanom.