Czy ciężarówki odejdą do lamusa? [podcast]

Dodane:

Hanna Baster Hanna Baster

innowacje transport kolejowy ciężarówki

Udostępnij:

Gościem dzisiejszego odcinka jest dr Jakub Majewski, prezes fundacji ProKolej, pracownik naukowy Uniwersytetu Warszawskiego, ekspert z wieloletnim doświadczeniem w branży transportowej, który koordynował organizację przewozów regionalnych w kilku województwach. Z Jakubem rozmawiamy o przyszłości kolei, ale również całego systemu przewozu towarów w Europie.

Dlaczego temat ten pojawia się na falach MamStartup Podcast właśnie teraz? Ze względu na ostatnio uchwalone przez Parlament Europejski zmiany prawne, o których z pewnością słyszeliście – zakazie produkcji osobówek i vanów napędzanych tradycyjnym paliwem po roku 2035. Słychać już również proponowane daty wprowadzenia zakazu dla ciężarówek.

  • Czy przepisy te rzeczywiście mają szansę wejść w życie najbliższych latach?
  • I co, jeżeli taka decyzja zostanie podjęta? Czy kolej przejmie rolę ciężarówek, czy jest na to gotowa?
  • W rozmowie MamStartup Podcast nie zabraknie również informacji ważnych dla startupowców – ekspert wskazuje, jakich innowacyjnych rozwiązań będzie w najbliższym czasie potrzebowała polska i europejska kolej.

Zapraszamy do wspólnej podróży w przyszłość razem z MamStartup Podcast!

Posłuchaj również:

  • IZABELA KOZAKIEWICZ, EKSPERT RYNKÓW FINANSOWYCH. Dlaczego kryzys to najlepszy czas na rozpoczęcie regularnego oszczędzania?
  • PALIWO PRZYSZŁOŚCI. JAK POLSKIE STARTUPY MOGĄ NA NIM ZAROBIĆ? Kto w naszym kraju już dzisiaj produkuje (zielony) wodór i które branże jako pierwsze będą pionierami wielkoskalowego wykorzystywania tego nośnika energii? Słuchaj MamStartup Podcast i dowiedz się jak wykorzystać wodorowy boom dla rozwoju własnego biznesu.
  • BARTŁOMIEJ DERSKI: Nadchodzi tsunami wdrożeń magazynów energii. Aktualny rozwój magazynów energii przekracza wszelkie założenia: pojemność magazynów zainstalowanych w Europie przewyższa tę, którą mieliśmy osiągnąć … w 2030 roku. Przełom w technologiach magazynów energii jest więc faktem. Nasz dzisiejszy gość wyjaśnia, jak do niego doszło, który rodzaj magazynów energii ma największy potencjał na podbój światowych rynków i dlaczego startupy nie powinny czekać z rozwijaniem projektów energytech.