Na co konkretnie pójdą środki?
Otrzymane fundusze zostaną przeznaczone na utworzenie biorafinerii, która w praktyce będzie oznaczała rozbudowę ośrodka badawczo-rozwojowego firmy. Jak deklaruje EcoBean, planowane jest rozpoczęcie nowej ery recyklingu odpadów kawowych.
– Centrum Technologiczne EcoBean (ETC) będzie inteligentną i całkowicie zrównoważoną fabryką demonstracyjną i laboratorium badawczym, odpowiedzialnym za opracowywanie nowych rozwiązań technologicznych. Koncentrując się głównie na produkcji przemysłowej i specjalistycznych zastosowaniach chemicznych, będzie w stanie przetworzyć do 1000 ton zużytych fusów kawowych na wysokomarżowe chemikalia rocznie, zachowując przy tym najniższy możliwy ślad węglowy – czytamy na profilu LinkedIn EcoBean.
Postęp w ekologii
Program FENG stawia na projekty, które sprzyjają ochronie środowiska i zapobiegają zmianom klimatycznym. Spośród 1500 wniosków dotyczących funduszy na różne proekologiczne projekty, zwyciężył pomysł na budowę biorafinerii odpadów kawowych.
Będzie to najnowocześniejsza fabryka, przetwarzająca 1000 ton zużytych fusów kawowych rocznie przy minimalnym wpływie na środowisko. Nowoczesna inicjatywa ma nie tylko proekologiczny wymiar, ale również sprzyja rentowności biznesu.
– Dziękujemy inwestorom, którzy jako pierwsi w nas uwierzyli i pozwolili rozwinąć skrzydła Politechnice Warszawskiej, EIT InnoEnergy, CIECH Ventures, CofounderZone oraz Aniołom Biznesu z COBIN Angels. To osiągnięcie to także efekt ogromnego wysiłku naszego zespołu, ze szczególnym uznaniem dla Joanny Manikowskiej. Specjalne podziękowania należą się zespołowi EXEQ – Izabeli Górskiej, Katarzynie Ślusarczyk i Adamowi Ćwiekowi – którzy wspierali nas podczas tej pełnej wyzwań i wymagającej podróży – czytamy na stronie marki.
Zobacz także:
Ecobean zamyka rundę finansowania. Przetworzy fusy z kawy w materiały przemysłowe