Małe prezenty cieszą najbardziej? Apple zaprezentowało kilka premierowych niespodzianek

Dodane:

Agata Ruszkowska Agata Ruszkowska

Małe prezenty cieszą najbardziej? Apple zaprezentowało kilka premierowych niespodzianek

Udostępnij:

Nowy kolor iPhone’a 12, trzy warianty klawiatury wyposażonej w Touch ID, a także lokalizatory AirTag, na które cały świat technologii. To tylko niektóre z niespodziewanych premier, które mogliśmy zobaczyć podczas wiosennej konferencji Apple’a.

Wiosenne premiery Apple’a, to nie tylko nowe iPady, iMac’i i przystawki Apple TV. Technologiczny gigant zaprezentował również mniejsze nowości sprzętowe, które z pewnością uzupełnią kolekcję sprzętów niejednego fana produktów z jabłkiem.

Nowy kolor iPhone’a 12

Tego raczej nikt się nie spodziewał – pół roku po premierze iPhonów z serii 12, producent zdecydował się na wypuszczenie na rynek kolejnej wersji kolorystycznej swojego najnowszego smartfona. Teraz poza wersją czarną, białą, granatową, czerwoną i jasnozieloną dostaniemy również fioletową wersję iPhone’a 12 i iPhone 12 mini. Przypuszczamy, że taki ruch ze strony producenta wynika z wciąż dużego zainteresowania starszym iPhonem 11 w odcieniu liliowym. Czy to dobra decyzja ze strony giganta z Cuperino? Pokaże to dopiero czas i statystyki sprzedażowe.

Zamówienia fioletowego iPhone’a 12 startują 23 kwietnia (przedpremiera), a 30 kwietnia modele dostaniemy już e regularnej sprzedaży.

 

Apple AirTag

O akcesorium ułatwiającym lokalizowanie przedmiotów mówiło się od dawna – w końcu Apple zdecydowało się wypuścić na rynek AirTag, które będą konkurencją dla Samsung Galaxy SmartTag.

Gadżet o kształcie małej pastylki (zawieszonej na breloku) można przyczepić do dowolnej rzeczy – do torebki, walizki, czy też kluczy. Dzięki usłudze Find My możemy na bieżąco namierzać położenie swoich rzeczy za pomocą innych urządzeń z jabłkiem: Apple Watcha, iPada, iPhone’a czy MacBooka. Tagi będzie można konfigurować i odszukiwać dzięki łączności Bluetooth LE lub modułu U1 (tylko dla użytkowników iPhone’a 12, który współpracuje z żyroskopem i akcelerometrem), co pozwoli bardzo precyzyjnie wskazać położenie przedmiotu.

To czego dowiedzieliśmy się dodatkowo o tym sprzęcie to fakt, że jest on odporny na wodę i kurz (standard IP67), a także wyposażono go… w głośnik. Po co? Aby w momencie problemu z namierzeniem przedmiotu móc poinformować głosowo właściciela o dokładnej lokalizacji. Natomiast jeśli chodzi o wydajność tego gadżetu to Apple przewiduje, że bateria umieszczona w AirTagu będzie działać przez rok. Gdy wyczerpie się, można ją bez problemu wymienić na nową.

Dla osób ceniących sobie możliwość spersonalizowania sprzętu mamy dobrą wiadomość – na każdym AirTagu można umieścić dowolny napis lub nawet emoji.

Cena sprzętu to 159 złotych. Tagi można kupić też w zestawie – za cztery sztuki zapłacimy 549 zł. Zamówienia można składać od 23 kwietnia.

Trzy nowe warianty Magic Keyboard z Touch ID

Premierze najnowszych modeli komputerów towarzyszyła prezentacja trzech nowych wariantów klawiatur: mniejsza z dodatkowymi przyciskami (w tym specjalnym do emoji), mniejsza z touch ID oraz trzecia — z panelem numerycznym.

Warto wiedzieć, że nowe modele klawiatur są wyposażone w Touch ID, jest ta funkcja będzie działać na razie tylko z najnowszymi komputerami wyposażonymi w układy Apple M1 (Touch ID wymaga funkcji Secure Enclave).

Podcasty – płatna subskrypcja

Tu nieco gorsze wieści ze świata Apple – platforma z podcastami doczekała się subskrypcji, dlatego audycje będą od teraz płatne. Tym samym producent chce, aby użytkownik zaczął bardziej wspierać internetowych twórców.

Na pocieszenie dla korzystających z tej usługi – aplikacja doczekała się odświeżenia, dzięki czemu wygodniej i łatwiej będziemy odkrywać nowych twórców. Pojawią się dodatkowe sekcje z sugerowanymi materiałami (SmartPlay), a aplikacja sama będzie rozpoznawać rodzaj podcastu i dostosowywać rodzaj odtwarzania (np. klasyczne audycje będą odtwarzane od najnowszego odcinka, a seriale od pierwszego).

Ile będzie kosztować możliwość słuchania podcastów? Niezbędne będzie uiszczenie opłaty wstępnej za subskrypcję (19,90 dolara rocznie), ale dodatkowo zapłacimy za wysłuchanie każdej produkcji. Ceny za usługę będą ustalane przez samych twórców i domyślnie rozliczane co miesiąc.

Apple Card Family

Karta kredytowa Apple będzie dostępna teraz także w opcji rodzinnej. Użytkownicy powyżej 13 roku życia mogą współdzielić wydatki w ramach jednego ekosystemu.