Anioł na pokładzie. Jaką wartość dla startupu może wnieść Angel Inwestor?

Dodane:

Marta Janczewska-Bażak Marta Janczewska-Bażak

Startup i anioł biznesu czy warto współpracować

Udostępnij:

O tym kiedy i jak szukać takiego inwestora oraz jaką wartość może on wnieść do spółki, rozmawialiśmy z Dominikiem Krawczykiem, Chief Operating Officer w Cobin Angels. W podcaście znajdziecie również odpowiedź na pytanie, kim są Polscy Angel Inwestorzy, jakie doświadczenie i umiejętności posiadają oraz jakiego zaangażowania możemy od nich oczekiwać.

O Aniołach Biznesu mówi się coraz więcej. Rynek inwestycji anielskich jest w Polsce stosunkowo młody, ale rozwija się bardzo prężnie. Dla startupu posiadanie Angel Inwestora na pokładzie może być ogromnym wsparciem.

Poza wkładem kapitału w spółkę, taki inwestor może zasilić młodą firmę, swoim doświadczeniem, umiejętnościami czy kontaktami. Taka forma wsparcia może być nieoceniona, szczególnie na wczesnych etapach rozwoju.

Aniołowie Binzesu w Polsce

W Polsce jesteśmy na wczesnym etapie rozwoju, ale przewiduje się, że w nadchodzących latach ten rynek będzie dynamicznie rosnąć.

Według raportu wydanego przez Cobin Angels, aż 40% badanych inwestorów anielskich działa zaledwie od 3 lat lub krócej, a ponad połowa z nich (53%) dokonała od jednej do sześciu inwestycji w całej swojej karierze jako inwestorzy anielscy.

Większość aniołów biznesu (73%) nie miała dotychczas żadnego wyjścia z inwestycji, podczas całej swojej działalności jako inwestorzy anielscy. Natomiast 17% z nich odnotowało od jednego do trzech przypadków wyjścia z inwestycji.

Słuchaj MamStartup Podcast i dowiedz się, jakie możliwości finansowania są dostępne dla Twojego startupu!

Posłuchaj również: