Bank BNP Paribas zainwestował 10 mln zł w krakowską firmę LED Labs

Dodane:

Kasia Krogulec Kasia Krogulec

Bank BNP Paribas zainwestował 10 mln zł w krakowską firmę LED Labs

Udostępnij:

Biuro Inwestycji Kapitałowych Banku BNP Paribas przeznaczyło 10 mln zł na wsparcie spółki LED Labs. Nowy inwestor finansowy umożliwi rozbudowę zespołu i sieci dystrybucyjnej na kolejnych rynkach.

Na zdjęciu: Grzegorz Trzcieliński, prezes LED Labs S.A.

LED Labs eksportuje produkty do 40 krajów. Na tegorocznych Targach Światło, największym wydarzeniu dla branży oświetleniowej w Polsce, firma zaprezentowała własne oprogramowanie dla projektantów oświetlenia LED – Konfigurator 3D.

Rozbudowa oferty produktowej i dalszy rozwój

– BNP Paribas to inwestor czysto finansowy. W dalszym ciągu zachowujemy pełną kontrolę nad spółką, a jednocześnie wiemy, że bez finansowania zewnętrznego nie moglibyśmy utrzymać dotychczasowego tempa rozwoju. Potrzebujemy pieniędzy przede wszystkim na rozbudowę zespołu i sieci dystrybucyjnej na nowych rynkach. Jesteśmy silni w Europie, mamy też klientów w USA, ale uważamy, że możemy zbudować silną pozycję na innych kontynentach. Pieniądze pozwolą nam też na automatyzację procesów, rozbudowę oferty produktowej i dalszy rozwój laboratorium fotometrycznego — powiedział w wywiadzie dla Pulsu Biznesu Grzegorz Trzcieliński, prezes LED Labs S.A.

Krakowska spółka liczy na wzrost popytu

Firma koncentruje się na odbiorcach profesjonalnych z segmentu B2B, głów nie na dystrybutorach z branż elektroinstalacyjnej, wykończeniowej i meblarskiej.

LED Labs liczy na wzrost popytu na swoje usługi dzięki autorskiemu oprogramowaniu dla projektantów oświetlenia, w którym można dowolnie zestawiać kilka tysięcy elementów oświetleniowych, dopasowując ich wymiary pod konkretne potrzeby w czasie rzeczywistym. Po konfiguracji, spersonalizowane oprawy liniowe będą mogły opuścić fabrykę po przebadaniu w laboratorium fotometrycznym – ze wszystkimi potrzebnymi certyfikatami oraz pełnym wsparciem dokumentacyjnym dla projektantów.

 

Alior Bank dołącza do ekosystemu FinTech Poland. BNP Paribas, PKO Bank Polski i PayU również na pokładzie

Współpraca korporacji i startupu – jak się na niej nie potknąć, czyli o usprawnianiu korporacyjnych procesów pracy z innowacjami

Modele współpracy pomiędzy startupami a korporacjami. Zobacz wideo relację z Fireside chat