Bartek Sibiga: Tokeny NFT w przyszłości zrewolucjonizują każdą branżę

Dodane:

Damian Jemioło, redaktor MamStartup.pl Damian Jemioło

Bartek Sibiga: Tokeny NFT w przyszłości zrewolucjonizują każdą branżę

Udostępnij:

Bartek Sibiga to cofounder Agencji Fanadise zajmującej się tokenami NFT. Jest on także współpomysłodawcą projektu Fancy Bears Metaverse, czyli europejskiej odpowiedzi na Bored Ape Yacht Club. Z powodu rozwijania swoich projektów wyłącznie o własny kapitał, Bartek Sibiga został wyróżniony w rankingu Kreatorzy 2022.

Choć tokeny NFT narodziły się w 2014 r., to większą popularność w Stanach Zjednoczonych i Europie zaczęły zyski.ać w okolicy 2020 r. – to przede wszystkim za sprawą zyskującemu na popularności tzw. kryptoart, czyli sztuce kryptograficznej. A także dzięki powstawaniu organizacji takich jak Bored Ape Yacht Club. Bartek Sibiga dość szybko zauważył rosnący trend i tak narodziła się Agencja Fanadise.

Firma ta działa w obszarze tokenów NFT. Bartek jest też współpomysłodawcą Fancy Bears Metaverse, nazywanej polską czy też europejską odpowiedzią na Bored Ape Yacht Club. Do Fancy Bears Metaverse należą Floyd Mayweather Jr, Magda Gessler, Malik Montana czy Krzysztof Gonciarz. W projekt zaangażowała się także spółka Maspex, do ktorej należy m.in. Tiger Energy Drink. Bartek rozwija swoje projekty o swój własny kapitał, dlatego uhonorowaliśmy go w plebiscycie Kreatorzy 2022 w kategorii „bootstrap”. Sibiga zauważył jednak, że w Polsce odbiór tokenów NFT jest stosunkowo negatywny, zwłaszcza w przypadku takich projektów jak Fancy Bears Metaverse.

– Odbiór tokenów NFT w Polsce jest bardzo negatywny, co nas dosyć zaskoczyło. Współpracując z przedsiębiorstwami ze Stanów Zjednoczonych, zauważyliśmy, że tam członkami Bored Ape Yacht Club są prezesi największych spółek technologicznych. Nie przewidzieliśmy, że przy Fancy Bears Metaverse pojawi się aż tyle hejtu. Dotknęło to w szczególności Magdy Gessler czy Krzysztofa Gonciarza. My jednak nie współpracowaliśmy w żaden sposób z tymi influencerami – mówi Bartek Sibiga.

Z Bartkiem rozmawiamy o bootstrappingu, Fancy Bears Metaverse, sprzedaży cyfrowego uczucia influencerki i przyszłości tokenów NFT. Sprawdź najnowszy odcinek MamStartup Podcast.

Posłuchaj również: