Ewa Geresz i Monika Synoradzka: Jak skutecznie integrować społeczność startupów? (podcast)

Dodane:

Damian Jemioło, redaktor MamStartup.pl Damian Jemioło

Ewa Geresz i Monika Synoradzka: Jak skutecznie integrować społeczność startupów? (podcast)

Udostępnij:

Monika Synoradzka i Ewa Geresz to kobiety ze świata funduszy VC, które zostały nagrodzone w rankingu Kreatorzy 2022 za pracę nad integrowaniem społeczności startupów. Z Ewą i Moniką rozmawiamy o tym, dlaczego networking jest ważny dla founderów i jakie wyzwania stawia budowanie społeczności.

Monika Synoradzka ze SpeedUp Venture Capital Group i Ewa Geresz z Venture Café Warsaw od lat specjalizują się w budowaniu i integrowaniu społeczności ze świata biznesu i startupów. Z tego powodu zostały wyróżnione w rankingu Kreatorzy 2022, który współorganizujemy z PFR-em. Uhonorowaliśmy je właśnie w kategorii – „Integracja społeczności”.

– Networking jest bardzo ważny. Z tego względu, że aby z kimś efektywnie współpracować – trzeba komuś ufać. A aby komuś ufać, trzeba kogoś znać. Jednym z naszych programów są spotkania dla innowatorów, które odbywają się co tydzień. Dzięki temu ta społeczność ma szansę się poznać. Nawet jeśli spotykamy jakąś osobę po raz pierwszy, to mamy możliwość zlokalizować ją w ekosystemie. To buduje zaufanie społeczne, które niestety w Polsce jeszcze kuleje – mówi Ewa Geresz.

W najnowszym odcinku MamStartup Podcast rozmawiamy z Ewą i Moniką o integrowaniu społeczności, networkingu i budowaniu relacji w świecie startupów oraz funduszy VC.

– Bardzo ważne w biznesie, kiedy jesteśmy na poziomie funduszy czy budowania startupów – jest networking. W kulturze startupów otwartość jest ważna, po to, żeby pozyskać w ten sposób możliwość współpracy z kimś. Budowanie społeczności, to pokazywanie ludziom, że można wyjść poza swoją bańkę. Rozmowa z innymi ludźmi na przecięciu obszarów biznesu, kreatywności i technologii, to miejsce, w którym powstają nowe rzeczy – mówi Monika Synoradzka.

Posłuchaj również: