Bartłomiej Derski: Atom nie jest panaceum na wszystko

Dodane:

Damian Jemioło, redaktor MamStartup.pl Damian Jemioło

Bartłomiej Derski: Atom nie jest panaceum na wszystko

Udostępnij:

Bartłomiej Derski w najnowszym odcinku MamStartup Podcast mówi o tym, jak zmienia się branża energetyczna pod wpływem przemysłu 4.0. Tłumaczy też wady i zalety poszczególnych źródeł energii i wskazuje, co sektor prywatny może zrobić w obliczu nadchodzącego kryzysu energetycznego.

Bartłomiej Derski to wydawca portalu Wysokie Napięcie. Specjalizuje się on w branży energetycznej. W najnowszym epizodzie MamStartup Podcast rozmawiamy o wpływie przemysłu 4.0 na energetykę. Nie zapomnieliśmy też zapytać o realne, „ukryte” OZE i potencjał atomu dla polskiej energetyki.

– Trzeba racjonalnie podejść do tej technologii. Atom to bezpieczna technologia, wypadki zdarzają się ekstremalnie rzadko, choć ich skutki mogą być bardzo wysokie. Atom może nam zapewniać bezpieczne i duże ilości energii elektrycznej, ale nie jest stworzony, by współpracować z OZE. Paliwo atomowe też oznacza uzależnienie od importu, choć jest ono w miarę rozłożone po świecie. Należy pamiętać, że atom nie jest panaceum na wszystko – mówi Bartłomiej Derski.

Sprawdź najnowszy odcinek MamStartup Podcast i dowiedz się, jak wygląda i działa branża energetyczna w IV kwartale 2022 r.

Posłuchaj również: