Maciej Krasowski: Otwartą bankowość mogą wdrażać banki, neobanki, a nawet fintechy (podcast)

Dodane:

Damian Jemioło, redaktor MamStartup.pl Damian Jemioło

Maciej Krasowski: Otwartą bankowość mogą wdrażać banki, neobanki, a nawet fintechy (podcast)

Udostępnij:

Otwarta bankowość stała się w zasadzie standardem. Z jej rozwiązań mogą korzystać nie tylko banki, ale też neobanki czy fintechy. Co otwarta bankowość umożliwia podmiotom finansowym i jak ją wdrożyć do swojej organizacji?

Maciej Krasowski to CEO startupu Fizen, zajmującego się otwartą bankowością. Standardowi, który wdrażany jest od 2019 r. Z otwartej bankowości mogą korzystać już nie tylko banki, ale też neobanki czy fintechy.

– Otwartą bankowość wdrażają nawet takie podmioty jak Klarna i to kolejny wielki gracz, który wierzy w PSD2. Neobanki i fintechy takie jak np. Revolut też mogą korzystać z otwartej bankowości i wyciągnąć z niej sporo, tyle ile potrzebują. Możemy sobie wyobrazić aplikację, która jest oparta tylko o dyrektywę PSD2 i nadal oferującą możliwość transakcji, wyświetlania wszystkich danych z każdego banku w czasie rzeczywistym itd. – mówi Maciej Krasowski, CEO Fizen.

Z Maciejem rozmawiamy o tym, jak działa otwarta bankowość, jak przyjęła się w Polsce, czy ma jakieś wady i jak wdrożyć ją do organizacji. Sprawdź najnowszy odcinek MamStartup Podcast.

Posłuchaj również: