Maxterial pozyskuje 8 mln dolarów w serii A: w gronie inwestorów QEMETICA

Dodane:

Informacja prasowa Informacja prasowa

Maxterial pozyskuje 8 mln dolarów w serii A: w gronie inwestorów QEMETICA

Udostępnij:

Maxterial, firma technologiczna działająca w obszarze materiałoznawstwa, w tym komercjalizacji zaawansowanych powłok, zakończyła rundę finansowania serii A. Pozyskano prawie 8 milionów dolarów. Rundę prowadził Helios Climate Ventures z udziałem QEMETICA (dawniej Ciech) i Mott Corporation.

Przyspieszyć prace badawczo-rozwojowe

Maxterial, kierowany przez CEO dr Mehdi Kargara i dyrektora ds. technologii dr Amy Haghdoost, zajmuje się materiałoznawstwem od prawie dekady. Do tej pory na inwestycję w startup zdecydowały się takie fundusze jak Breakout Labs Petera Thiela, UP2398 Pierre’a Omidyara czy też korporacyjni innowatorzy jak Saint-Gobain i Anglo American.

Pozyskany kapitał ma umożliwić Maxterial przyspieszenie prac badawczo-rozwojowych, w tym testów na dużą skalę, rozszerzenie produktów i skalowanie działalności w Ameryce Północnej i Europie.

– Cieszymy się, że do tej pory udało nam się pozyskać prawie 11 milionów dolarów finansowania kapitałowego, co odzwierciedla zaufanie inwestorów do naszej wizji, naszych unikalnych strategii wejścia na rynek i transformacyjnego potencjału naszej technologii. Ta skalowalna platforma pasuje do wielu rynków, które pilnie potrzebują dynamicznych, zrównoważonych rozwiązań. Finansowanie serii A umożliwia nam napędzanie transformacyjnego wzrostu w wielu branżach – komentuje dr Mehdi Kargar, dyrektor generalny Maxterial.

Wyeliminować toksyczne materiały

Rozwiązania Maxterial zastępują szkodliwe dla środowiska i nieefektywne energetycznie procesy wykorzystujące twardy chrom sześciowartościowy (H-Chrome). Trwające testy w Europie i Ameryce Północnej przyciągają pierwszych użytkowników chętnych do korzystania z najnowocześniejszych rozwiązań. Stawiając na zrównoważony rozwój, wydajność i skalowalność, Maxterial może chronić przed zużyciem, wysoką temperaturą i korozją, zmniejszać ślad węglowy i eliminować toksyczne materiały, takie jak sześciowartościowy chrom.

– Postanowiliśmy stworzyć firmę, która zapewni wyjątkową technologię i wyjątkowe zyski – zauważa dr Kargar. – W miarę jak przyspieszamy naszą realizację, chcemy dzielić się naszymi spostrzeżeniami i wiedzą z innymi przedsiębiorcami, liderami branży i inwestorami zainteresowanymi wprowadzaniem pozytywnych zmian.

Czytaj także: