Niech stanie się akceleracja. Oto „Katalog akceleratorów 2024”, najkompletniejszy przegląd programów wsparcia dla startupów

Dodane:

MamStartup logo Mam Startup

Niech stanie się akceleracja. Oto „Katalog akceleratorów 2024”, najkompletniejszy przegląd programów wsparcia dla startupów

Udostępnij:

Przygotowaliśmy dla Was przegląd 22 aktualnych programów akceleracyjnych. Nasze opracowanie to zestaw informacji z pierwszej ręki: wszystkie informacje pozyskiwaliśmy bezpośrednio u źródła, czyli od zespołów prowadzących akcelerator. Profile, oferowane wsparcie, case studies i kontakty – to wszystko znajdziecie w naszym „Katalogu akceleratorów 2024”. Wam pozostaje przeczytać, wybrać i… aplikować.

Kilka tygodni temu pisaliśmy o rozstrzygnięciu przez PARP naboru na operatorów programów akceleracyjnych Startup Booster Poland – Smart UP. Naboru istotnego dla polskiego ekosystemu startupów, gdyż to od jego wyników zależy, z jakiego wsparcia będą mogły korzystać rodzime spółki technologiczne. Mogliśmy poprzestać jedynie na tej informacji. Ale właśnie ze względu na fakt, że akceleracja jest tak istotnym elementem naszego wspólnego krajobrazu, postanowiliśmy pójść krok dalej.

Skontaktowaliśmy się z każdym wyłonionym przez PARP operatorem, wysyłając starannie opracowany formularz z pytaniami. Chcieliśmy stworzyć dla Was wygodną i praktyczną podpowiedź, na jaki akcelerator się zdecydować. Gdy spływały do nas ostatnie odpowiedzi, pomyśleliśmy, że możemy zrobić dla Was coś jeszcze. Do naszej bazy dodaliśmy także szereg programów akceleracyjnych, które nie są finansowane z tegorocznego naboru PARP. Po to, abyście mieli jeszcze szersze pole widzenia i większy wybór.

Katalog akceleratorów 2024 – pobierz tutaj

Co znajdziecie w katalogu?

Na ponad 70 stronach znajdziecie szczegółowy przegląd 22 programów wsparcia. Tym samym, nasz katalog jest najkompletniejszym i najbardziej szczegółowym dokumentem o akceleratorach. Przygotowane dla Was treści pochodzą bezpośrednio od zespołów akceleratorów: nigdzie w sieci nie znajdziecie bardziej wiarygodnych informacji opisujących ich działalność. Będziecie mogli przekonać się, które startupy najlepiej wykorzystały poprzednie edycje akceleracyjnych programów.

W katalogu macie również bezpośrednie kontakty do koordynatorów poszczególnych akceleratorów. Dzięki temu będziecie mogli w szybki sposób rozwiać swoje ewentualne wątpliwości czy zadać nurtujące Was pytania. W bonusie dorzucamy również tekst o akceleracyjnych przykazaniach obowiązujących każdą spółkę korzystającą z tego rodzaju wsparcia, a także rekomendowane teksty z naszego archiwum, które pomogą Wam poczuć ducha akceleracji.

Nic o akceleratorach bez akceleratorów

Nasz katalog ma być także pomocą dla krajowych akceleratorów. Liczymy, że dzięki temu opracowaniu wieść o ich ofercie wsparcia poniesie się jeszcze szerzej i trafi do wszystkich zainteresowanych startupów. Zależy nam na tym, aby przełożyło się to nie tyle na większą liczbę zgłoszeń – co zgłoszenia jak najwyższej jakości. Od tych startupów, których profil działalności wzorcowo wpisuje się w ofertę akceleratora.

W tym miejscu składamy serdeczne podziękowania wszystkim ekspertkom i ekspertom, którzy poświęcili swój czas na wypełnienie naszego formularza oraz odesłanie odpowiedzi. Doceniamy to tym bardziej, że robili to na kilka chwil przed uruchomieniem swoich rekrutacji, dogrywając ostatnie szczegóły i prowadząc finałowe rozmowy z partnerami. Cieszymy się, że tak ochoczo zaangażowaliście się w naszą inicjatywę.

Czytaj także: