PGNiG Ventures: Inwestujemy w technologie wspierające procesy produkcyjne (podcast)

Dodane:

Damian Jemioło, redaktor MamStartup.pl Damian Jemioło

PGNiG Ventures: Inwestujemy w technologie wspierające procesy produkcyjne (podcast)

Udostępnij:

W najnowszym odcinku MamStartup Podcast rozmawiamy z Małgorzatą Piasecką i Łukaszem Polkowskim z PGNiG Ventures o planach inwestycyjnych spółki i obszarach ekosystemu startupowego, będących w kręgu zainteresowania funduszu.

PGNiG Ventures to fundusz, który inwestuje przede wszystkim w technologie pomagające usprawniać wszelkie procesy produkcyjne. Na czele funduszu stoi Małgorzata Piasecka. Co ważne – PGNiG Ventures nie koncentruje się wyłącznie na startupach dostarczających rozwiązania dla branży gas&oil, a dla całego przemysłu.

– W naszej strategii inwestycyjnej skupiamy się na finansowaniu spółek, które przygotowują się do skalowania. Finansujemy serie pre-A i A. Każdy projekt rozpatrujemy indywidualnie, również pod kątem dostępności technologii na polskim rynku – mówi Małgorzata Piasecka.

PGNiG Ventures poszukuje przede wszystkim startupów, które będą mogły współpracować ze spółkami z Grupy Kapitałowej PGNiG. Fundusz stawia przy tym na elastyczność, by odpowiadać na najbardziej aktualne potrzeby biznesowe Grupy.

– Wdrożenia pilotażowe w Grupie Kapitałowej PGNiG rozwiązań startupów bez udziału kapitału inwestycyjnego naszego funduszu także są możliwe. Utrzymujemy kontakt z przedstawicielami młodych firm i często wracamy do rozmów o potencjalnej inwestycji po roku, mając na uwadze, że startup wykorzystał ten czas m.in. na realizację kolejnych pilotaży. Jeśli dane rozwiązanie technologiczne sprawdziło się, okazało się skuteczne, dla nas jako zespołu inwestycyjnego, są to kolejne argumenty do tego, aby taki projekt inkubować w Grupie – mówi Łukasz Polkowski.

W najnowszym odcinku MamStartup Podcast rozmawiamy z przedstawicielami PGNiG Ventures o kręgu ich zainteresowań inwestycyjnych i przyszłości funduszu. Sprawdź koniecznie.

Epizod powstał we współpracy z PGNiG Ventures.

Posłuchaj również: