Prawie 5 mln zł dla REAKTO, startupu wykorzystującego drony do ochrony mienia

Dodane:

Informacja prasowa Informacja prasowa

reakto

Udostępnij:

REAKTO, rozwijający System Szybkiego Reagowania osiąga kolejny krok milowy w kierunku komercjalizacji, zamykając rundę inwestycyjną na kwotę niemal 5 mln złotych. Jednocześnie spółka z Krakowa prezentuje efekty pilotażu usługi i informuje o planach rozwoju.

REAKTO wdrażający usługę lotów patrolowych i interwencyjnych przy wykorzystaniu bezzałogowych statków powietrznych, zamknął rundę inwestycyjną na kwotę 4 mln 830 tys. złotych. Na wynik rundy składa się wsparcie od 24 dotychczasowych oraz nowych inwestorów prywatnych w wysokości 570 tys. złotych oraz finansowanie dłużne w wysokości 250 tys. złotych. Pozostała kwota pochodzi od inwestora strategicznego, spółki AMM Global z Łodzi. Pozyskany kapitał przyspieszy finalizację autorskich rozwiązań technologicznych – dronów i stacji dokujących – oraz umożliwi komercyjne wdrożenia na ogólnopolską skalę jeszcze w tym roku.

– Cieszę się, że z sukcesem zakończyliśmy rundę inwestycyjną, szczególnie w tak trudnym czasie dla wielu spółek technologicznych – w okresie wzmożonego napięcia geopolitycznego, niepewności na rynkach finansowych i galopującej inflacji. Teraz czas zakasać rękawy, aby jak najszybciej wdrożyć usługę u pierwszych klientów, a tych mamy już sporo i czekają na naszą komercjalizację. Wraz z nowym inwestorem mamy również szeroko zakrojone plany związane z budową grupy kapitałowej wokół REAKTO, w tym powołanie nowej spółki odpowiedzialnej za wdrożenia z zakresu technologii dual-use. – mówi Wojciech Stawiarski, CEO REAKTO.

Dronowa ochrona mienia

System Szybkiego Reagowania tworzony przez REAKTO to usługa dronowej ochrony mienia przeznaczona zarówno dla klientów prywatnych, jak i przemysłowych, a także dla obiektów infrastruktury krytycznej. Spółka jest zarówno producentem, jak i operatorem rozwiązania, składającego się z sieci stacji dokujących i floty dronów. REAKTO ściśle współpracuje z partnerskimi firmami z branży ochrony, aby dostosować usługę do wymagań dynamicznie zmieniającego się świata i potrzeb klientów.

– Jestem bardzo zadowolony z dołączenia REAKTO do portfela inwestycyjnego AMM Global oraz rozpoczęcia współpracy z jej zarządem. Widzę ogromny potencjał w technologiach i usługach, jakie opracowuje ta spółka. Jestem przekonany, że zespół REAKTO jest w stanie dostarczyć unikalne i skuteczne rozwiązania, które zwiększą dostępność usług dronowych na wielu płaszczyznach, a System Szybkiego Reagowania opracowany przez tę firmę realnie przyczyni się do poprawy bezpieczeństwa mienia prywatnego i publicznego – powiedział Artur Urbańczyk, Prezes Zarządu AMM Global.

Pilotaż zakończony sukcesem

Spółka niedawno podzieliła się efektami kilkumiesięcznego pilotażu, w ramach którego przeprowadzono szeroko zakrojone testy technologii, symulowane interwencje z udziałem intruza, grup interwencyjnych i bezzałogowców oraz konsultacje i analizy z partnerami z branży security, m.in.: Seris Konsalnet, Taurus Ochrona, Capital Security, VIP Security System oraz Sezam Ochrona.

– W ramach działań pilotażowych zależało nam przede wszystkim na weryfikacji parametrów operacyjnych i technicznych usługi Szybkiego Reagowania przed decydentami z branży ochrony. Jest to szczególnie istotne przed przystąpieniem do integracji naszej usługi z ofertą partnerów, tak aby dokładnie poznali nasze możliwości, ograniczenia oraz plany na przyszłość. – mówi Wojciech Stawiarski, CEO REAKTO.

Zapraszamy do obejrzenia reportażu, prezentującego efekty przeprowadzonych działań pilotażowych:

REAKTO zapowiada kolejny etap pilotażu usługi na terenie Miasta Mysłowice oraz Gminy Skawina. Jednocześnie spółka, wraz z partnerami branżowymi, planuje już lokalizacje wdrożeń komercyjnych usługi w pierwszych miastach w Polsce.

 

REAKTO uzyskało zezwolenie Urzędu Lotnictwa Cywilnego na loty bezzałogowe w formie zdalnej