Rolnictwo, edukacja oraz opieka zdrowotna to obszary, w których sztuczna inteligencja może rozwiązać wiele kluczowych problemów – Zaynah Bhanji

Dodane: 24.06.2019

Julia Gugniewicz

Udostępnij:

O machine learningu, technologii VR i AR oraz ich wpływie na dzisiejszy świat opowiada Zaynah Bhanji, 15-letnia programistka z Kanady, która współpracowała z firmami Google, Apple oraz Microsoft.
Na początku maja w Gdańsku odbyła się 13. edycja konferencji Infoshare. W naszym studiu w strefie PKO Banku Polskiego przeprowadzaliśmy wywiady z twórcami innowacyjnych spółek technologicznych i przedstawicielami sceny startupowej.

W kolejnym materiale prezentujemy wywiad z Zaynah Bhanji, 15-letnią programistką z Kanady, zajmującą się technologiami machine learningu, VR i AR. Swoją przygodę z rozwojem sieci neuronowych rozpoczęła już w wieku 13 lat i była wspierana przez takie firmy jak Google, Microsoft i Apple. Przemawiała też na wielu konferencjach poświęconych innowacjom, w tym np. C2 Montreal, YPO, MAX i TakeOver Dubai.

Bhanji jest również aktywistką, zachęcającą inne młode kobiety do realizacji swoich zainteresowań w dziedzinie nauki i technologii.

„Na świecie istnieje wiele problemów, które sztuczna inteligencja mogłaby rozwiązać lub chociaż przyczynić się do ich rozwiązania. W przypadku gospodarstw agrokulturalnych AI, po ówczesnym zebraniu potrzebnych danych dotyczących upraw, mogłaby informować farmerów, kiedy warto zasadzić rośliny, by były jak największe zbiory. To pozwoliłoby na zwiększenie ilości jedzenia na całym świecie, a co za tym idzie – walkę z głodem i niedożywieniem u mieszkańców najbiedniejszych regionów świata”.

Aby dowiedzieć się więcej na temat obszarów, którym może pomóc sztuczna inteligencja, zachęcamy do obejrzenia poniższego wywiadu.

 

Zobacz również pozostałe wywiady:
Po pierwsze – obsługa klienta – Michał Sadowski (Brand 24)
Crowdfunding udziałowy – Arkadiusz Regiec (Beesfund i Tokenbridge)
Branża fintech rośnie – Julia Krysztofiak-Szopa (Startup Poland)
W najbliższym czasie idziemy w kierunku badawczo-rozwojowym – Tomasz Trzciński (Comixify)
Jako imigrant masz świeże spojrzenie na rynek, na którym planujesz rozwinąć swój biznes – Maria Amelie (Startup Migrants)
Astrofotografia ma wymiar estetyczny i emocjonalny – Adam Jesionkiewicz (Ifinity)
Dla mnie wartość kodu jest tam, gdzie są prawdziwe problemy – Ola Kunysz (Tipser)

icon-112px-padlock Created with Sketch.

Dołącz do naszego newslettera lub podaj swój adres, jeśli już jesteś naszym subskrybentem