Ruszył nabór do drugiej edycji Programu Akceleracyjnego TeenCrunch! Rekrutacja trwa do 5 lutego

Dodane:

MamStartup logo Mam Startup

Ruszył nabór do drugiej edycji Programu Akceleracyjnego TeenCrunch! Rekrutacja trwa do 5 lutego

Udostępnij:

Już 18 stycznia ruszyła rekrutacja do drugiej edycji Programu Akceleracyjnego TeenCrunch,  gdzie nastoletni startupowcy budują i walidują własne rozwiązania. Rekrutacja zakończy się 05 lutego o 23.59 (chyba, że na FB TeenCrunch pojawi się inna informacja).

– Życzyłbym sobie, aby młodzi już na jak najwcześniejszym etapie mieli jak najwięcej doświadczeń za sobą i nie musieli popełniać pierwszych błędów w dojrzałym wieku, tylko mogli skupić się na tym, by robić wielkie rzeczy. TeenCrunch to program, który służy właśnie tej idei – mówi Paweł Sieczkiewicz, prezes Telemedi.co.

Na podstawie feedbacku od zespołów I edycji TeenCrunch do II edycji wprowadzono kilka zmian. Pierwsze 5 warsztatów będzie prowadzone dla większego grona zespołów, w celu zapoznania ich z zagadnieniami dotyczącymi Design Thinking, metod zarządzania projektem oraz pivotowania, a następnie na podstawie jakości pracy nad projektami zespoły mało aktywne zostaną usunięte z programu.

W trakcie tych 5 warsztatów zespoły będą obserwowane, co pozwoli lepiej poznać ich pomysły na projekt oraz sposoby pracy w danym zespole. Nowa faza programu pozwoli podjąć lepszą decyzję co do tego, które zespoły nadają się do właściwej części programu.

Co otrzymają startupowcy?

Zespoły którym uda się przejść przez etap warsztatowy otrzymają możliwość w sumie 4-miesięcznej realizacji projektu w ramach TeenCrunch. Podczas tego czasu zespoły otrzymają wsparcie merytoryczne i mentorskie w realizacji swojego projektu, przechodząc przez 10 kolejnych warsztatów weekendowych (pełna lista warsztatów tutaj).

Na koniec, podczas konferencji TeenCrunch Demo Day 2021, zespoły będą miały możliwość zaprezentować się przed licznym gronem przedstawiciel biznesu i środowiska startupowego, a na najlepsze z nich będą czekały ciekawe nagrody.

Oprócz kolejnych 10 warsztatów dotyczących m.in. modeli biznesowych, praktyk rozwoju projektu, pitchowania oraz pozyskiwania finansowania, zespoły otrzymają wspracie mentorske doświadczonej osoby ze świata biznesu, nie rzadko lidera startupu czy CEO dużej firmy. Dodatkowo, nowością wprowadzoną od tej edycji TeenCrunch będzie wsparcie 7 dni w tygodniu, ze strony opiekuna projektu, najczęściej członka zespołu TeenCrunch. Zadaniem opiekuna będzie wspieranie projektu w sprawach bieżących oraz konsultowanie działań wewnątrz projektu.

Dodatkowo zwycięski projekt otrzyma wstęp do amerykańskiego programu akceleracyjnego SparkTeen, w którym najlepsze startupy młodzieżowe z całego świata otrzymują wsparcie warte łącznie ponad 800 000 dolarów.

TeenCruch Demo Day II

W trakcie trwania programu zespół przygotuje swój plan biznesowy oraz pitch, a także będzie miał możliwość pozyskania nowych kontaktów, co wesprze dalszy rozwój projektu. Kulminacją programu będzie konferencja TeenCruch Demo Day II, na której zespoły będą miały możliwość zaprezentować się przed licznym gronem przedstawiciel biznesu i środowiska startupowego, a na najlepsze zespoły będą czekały ciekawe nagrody. W ramach konferencji odbędzie się networking, co będzie dla zespołów świetną okazją do wymiany doświadczeń oraz pozyskania nowych kontaktów.

Na podstawie pitcha zespołu oraz całości jego pracy wykonanej nad projektem podczas programu najlepsze zespoły będą miały możliwość kontynuowania pracy nad swoim projektem w fazie prototypowania TeenCrunch w miesiącach wakacyjnych 2021. Podczas fazy prototypizacji zespoły stworzą prototypy swoich pomysłów, na podstawie których będą mogli budować bazy użytkowników, a także pozyskiwać finansowanie

Zeszłoroczna edycja

Pierwsze miejsce programu TeenCrunch 2020 zajął zespół 1Mind z rozwiązaniem usprawniającym pracę zespołową w firmach poprzez interaktywne mapy myśli. A o wejście do globalnego akceleratora walczyło 6 zespołów:

  • Nozill – projekt ułatwi utrzymywanie kontaktów biznesowych i osobistych.

Mentor: Jędrzej Małolepszy, CEO Billtech; członkowie zespołu: Oskar Kościański, Cezary Wojciechowski, Tymoteusz Bajor

  • Botique – projekt za pomocą botów ułatwi komunikację pomiędzy konsumentami detalicznymi a średnimi przedsiębiorstwami.

Mentorka: Agnieszka Sadowska, PrintBox; członkowie zespołu: Kajetan Knopp, Piotr Głowacki

  • JBSneakers – startup, który zrewolucjonizuje sprzedaż limitowanych butów.

Mentorka: Katarzyna Piasecki, CEO ENNBOW; członkowie zespołu: Michał Janicki

  • Netwolf – projekt, który przyspieszy budowanie powtarzalnych elementów kodu przez programistów.

Mentor Jerzy Brodzikowski, General Manager w CIC Warsaw; członkowie zespołu: Adam Wróbel, Arkadiusz Małachowski, Kamil Grabiński, Przemek Hołobut, Filip Kołakowski

  • PaiNARA – startup wprowadza ekologiczną alternatywę do świata mody.

Mentorka Ewelina Wińska, Girls in Tech Poland; członkowie zespołu: Aga Page, Kinga Suchowska

  • 1Mind – usprawni  pracę zespołową w firmach poprzez interaktywne mapy myślii.

Wydarzenie odbywa się dzięki partnerom programu: Cambridge Innovation Center, Fundacji Venture Cafe, Sygnis Technologies, MamStartup, INNPoland oraz Fundacji Mentors4Starters.

Udział jest darmowy, ale wymagana jest wcześniejsza rejestracja na stronie teencrunch.org.

Więcej informacji na temat TeenCrunch można znaleźć na stronie teencrunch.org. Zapraszamy do udziału w tym wyjątkowym wydarzeniu.